Darüşşafaka Evinde Kazanamadı

Posted by

FIBA Şampiyonlar Ligi H Grubu 4. hafta maçında 22 Aralık Salı günü Darüşşafaka Tekfen, kendi evinde İspanya temsilcisi Hereda San Pablo Burgos’u konuk etti.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Hereda San Pablo Burgos 74 – 71 kazandı. Bu sonucun ardından temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, FIBA Şampiyonlar Ligi H Grubu’nda üçüncü mağlubiyetini alırken, İspanya temsilcisi Hereda San Pablo Burgos ise FIBA Şampiyonlar Ligi H Grubu’nda üçüncü galibiyetini aldı.

Öte yandan maçın en skorer isimleri ise; Darüşşafa Tekfen’de attığı 16 sayı ile Doğuş Özdemiroğlu, 13 sayı ile Andrews ve 11 sayı ile Magette olurken, Hereda San Pablo Burgos’da ise attığı 20 sayı ile Horton, 16 sayı ile Renfroe ve 11 sayı ile McFadden oldu.

Maçın dördüncü ve son çeyreği ise iki takımında attığı karşılıklı sayılarla başladı. Maçın bitimine doğru üstünlüğü yakalayan İspanya temsilcisi Hereda San Pablo Burgos, karşılaşmadan 74 – 71 galip ayrıldı.

Maçın Detayları

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Salonu’nda oynanan maça hızlı başlayan taraf ev sahibi Darüşşafaka Tekfen oldu. İlk çeyrekte özellikle boyalı alanda attığı sayılarla ve yakaladığı serilerle üstünlüğü ele alan temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, birinci periyotu 22 – 16 önce kapattı.

Maçın ikinci çeyreğine etkili başlayan taraf ise İspanya temsilcisi Hereda San Pablo Burgos oldu. Hızlı hücum organizasyonları ile hem farkı kapatan hem de öne geçen Hereda San Pablo Burgos, maçın ilk yarısını 40 – 36 önde bitirdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde bu kez üstünlüğü eline alan taraf Darüşşaafaka Tekfen olurken, üçüncü periyotu temsilcimiz 55 – 55 önde bitirdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreği ise iki takımında attığı karşılıklı sayılarla başladı. Maçın bitimine doğru üstünlüğü yakalayan İspanya temsilcisi Hereda San Pablo Burgos, karşılaşmadan 74 – 71 galip ayrıldı.

Sayı Dağılımı

FIBA Şampiyonlar Ligi H Grubu 4. hafta maçında 22 Aralık Salı günü oynanan maçta temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, İspanya temsilcisi Hereda San Pablo Burgos’a 74 – 71 mağlup oldu. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Darüşşafaka Tekfen’de Andrews 13, Berk Demir 5, Jerret 8, Magette 11, Doğuş Özdemiroğlu 16, Sinan Güler 9, Erkan Veyseloğlu 7 ve Emircan Koşut 2 sayı atarken, Hereda San Pablo Burgos’da Kravic 4, McFadden 11, Rabaseda 2, Rivero 5, Horton 20, Renfroe 16, Benite 10, Salvo 4 ve Barrera 2 sayı attı.