CURRY’E COVİD ŞOKU

Posted by

Philadelphia 76ers oyun kurucusu Seth Curry’nin yeni tip coronavirüs (Covid-19) testinin pozitif olduğu bildirildi. Seth Curry, bu durumu takımının Brooklyn Nets ile oynanan karşılaşmada öğrendi.

Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets’e 122-109 mağlup olurken, Philadelphia 76ers ekibinde Covid-19 hareketliliği de yaşandı.

Yabancı basın ESPN’in haberine bakılırsa Philadelphia 76ers formasını terleten Seth Curry’nin Covid-19 testinin pozitif olduğu bildirildi.

Seth Curry, pozitif olduğunu takımının Brooklyn Nets ile oynadığı müsabakada öğrendi. İlk periyotta 2. antrenör Sam Cassell ve takımın pivotu Joel Embiid’in hemen yanında maskesi takılı bir biçimde oturan Seth Curry, hemen sonra saha alanından  Philadelphia 76ers ayrı olarak ayrıldı ve karantinaya ayrılmak üzere uzaklaştı.

NUGGETS’A KARŞI YOK

Philadelphia 76ers oyun kurucusu Seth Curry’nin testinin olumlu yönde çıkmasından sonrasında 76ers, New York’ta bulunan otelinde karantinaya girdi ve kontrol protokollerinin uygulanmasını beklemeye başladı.

Philadelphia 76ers, cumartesi günü Denver Nuggets’a karşı oynayacağı karşılaşma sebebiyle evine dönecek ancak karşılaşmaya oyun kurucusu Seth Curry olmadan çıkacak.

Embiid, ESPN’e yapmış olduğu açıklamada virüsü kapmadığından emin olana kadar kendi kendini karantinaya almayı düşündüğünü söyledi.

SETH CURRY’İ TANIYALIM

Seth Adham Curry (23 Ağustos 1990 doğumlu) Philadelphia 76ers of National Basketball Association (NBA) için Amerikan ustalaşmış basketbol oyuncusu. Duke Blue Devils’e geçmeden ilkin Liberty Flames ile bir sene kolej basketbolunda ter döktü.

Eski NBA oyuncusu Dell Curry’nin oğlu ve NBA’de forma giyen yıldız Stephen Curry’nin erkek kardeşidir. Curry, eski Ulusal Basketbol Birliği (NBA) oyuncusu Dell Curry ve eski Virginia Tech kadın voleybol oyuncusu Sonya Curry’nin oğludur.

Curry’nin babası, çocukken, onu ve ağabeyi Stephen’ı, ısınma turlarında takımla sık sık şut atacakları oyunlarına götürürdü. Curry, Knights’ın basketbol takımında üç yıllık bir başlangıç yaptığı Charlotte Christian School’dan 2008 mezunudur.

18 Kasım 2020’de Curry, Josh Richardson ve Tyler Bey’in draft hakları karşılığında Philadelphia 76ers’a takas edildi. Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets’e 122-109 mağlup olurken, Philadelphia 76ers ekibinde Covid-19 hareketliliği de yaşandı.

Yabancı basın ESPN’in haberine bakılırsa Philadelphia 76ers formasını terleten Seth Curry’nin Covid-19 testinin pozitif olduğu bildirildi. Seth Curry, pozitif olduğunu takımının Brooklyn Nets ile oynadığı müsabakada öğrendi.