CİMBOM’A BOUPENDZA’DAN KÖTÜ HABER

Posted by

Süper Lig’de Atakaş Hatayspor forması giyen 24 yaşındaki Gabon uyruklu forvet için Galatasaray devreye girdi. Sezona bomba gibi başlayan Hatayspor’un etkileyici performansından oldukça önemli bir rol oynayan Aaron Boupendza transferde birçok kulübü peşine taktı.

Süper Lig gol krallığı tablosunda 16 golle, en yakın rakibi olan Beşiktaş santraforu Cyle Larin’in 4 gol önünde olan Aaron Boupendza, Radamel Falcao’nun sakatlık problemi ile daha fazla uğraşmak istemeyen ve yüksek yıllık ücreti bulunan oyuncuyu göndermek isteyen Galatasaray tarafından yoğun bir çaba ile transfer edilmek istenmişti. 

Ancak Aaron Boupendza’ya birçok talip olması sebebiyle Atakaş Hatayspor yöneticilerinin yüksek bir bonservis bedeli istemesi, transferde anlaşmaya varılamamasına sebep oldu.

Türkiye’de ara transfer sezonunun bitmesi ile beraber Galatasaray’da Aaron Boupendza transferi sezon sonu transfer dönemine kadar rafa kaldırılırken, Ukrayna’da transfer sezonunun 2 Mart’a kadar sürecek olması, 24 yaşındaki Gabon uyruklu başarılı forvet oyuncusu için Galatasaray’a başka rakipler çıkması ihtimalini doğurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2020 – 2021 sezonu için belirlediği 2 transfer tescil döneminin sona ermiş olması sebebiyle Atakaş Hatayspor’un Aaron Boupendza’nın yerine bir transfer gerçekleştirmesi de en azından sezon sonuna kadar mümkün gözükmüyor.

LUCESCU BOUPENDZA’YA TALİP OLDU

Türkiye’yi yakından tanıyan hatta bir süre A Milli Takım teknik direktörlüğü görevini de yürüten Mircea Lucescu Dinamo Kiev teknik direktörü olarak Aaron Boupendza için yönetime transfer edilmesi konusunda istekte bulundu.

Atakaş Hatayspor yönetiminin Aaron Boupendza için Dinamo Kiev ekibinden de yüksek bir bonservis bedeli istemesi sonucu görüşmeler tıkandı ve transfer gerçekleşmedi. Ancak Dinamo Kiev’in ilk görüşmeden olumsuz sonuç alması oyuncu ısrarın bitmiş olduğu anlamına gelmiyor.

YERİ DOLMADAN GİDEMEZ

Şu an Türkiye’de bulunan Dinamo Kiev yöneticileri Ukrayna’ya dönecekleri 8 Şubat gününe kadar Atakaş Hatayspor’a Aaron Boupendza için yeni bir teklifte bulunacaklar.

Teklifin içeriğinin henüz belirsizliğini sürdürmesine rağmen Atakaş Hatayspor teknik patronu Ömer Erdoğan’ın, Aaron Boupendza’nın yerine kaliteli bir forvet transfer edilmemesi durumunda başarılı oyuncunun takımdan gönderilmesine onay vermeyeceği düşünülüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2020 – 2021 sezonu için belirlediği 2 transfer tescil döneminin sona ermiş olması sebebiyle Atakaş Hatayspor’un Aaron Boupendza’nın yerine bir transfer gerçekleştirmesi de en azından sezon sonuna kadar mümkün gözükmüyor.