Christano Ronaldo Barcelona’ya Kendini Önerdi

Posted by

Dünya futbolunun Lionel Messi ile birlikte aktif en büyük iki efsanesi olarak gösterilen Cristiano Ronaldo ile ilgili 2022 gelmeden yılın transferi olarak nitelendirilebilecek bir iddiaya ortaya atıldı. İddialara göre uzun bir aradan sonra geri döndüğü Manchester United’ın kötü performansı ve teknik direktör değişikliği sonrası rolünden memnun olmayan Cristiano Ronaldo, Barcelona’da forma giyen yakın arkadaşı Gerard Pique ile iletişime geçti ve Barcelona’ya transfer olmaya sıcak baktığını iletti.

En büyük rakibi Lionel Messi’nin efsanesi olduğu kulübe giderek kariyerinde bir meydan okumaya daha hazır olan Ronaldo, kariyerinin son demlerinde çok ilginç bir portrenin figürü olabilir.

Ronaldo Messi’nin Efsane Olduğu Barcelona’ya Gidiyor

Futbol basınının gündemine bomba gibi düşen iddiaya göre bu yaz transfer döneminde gençlik kulübü Manchester United’a geri dönen Cristiano Ronaldo, kulübün bulunduğu sıralamadan memnun değil ve takımdan ayrılmak istiyor. Sezon içerisinde teknik direktör değişikliğine gidilen Manchester United’da göreve başlayan Ralf Ragnick’in kendisine tanımladığı pozisyon ve rolden de memnun olmadığı için ayrılmayı iyiden iyiye kafasına koyan Ronaldo’nun kendisini önerdiği kulüp ise futbol kariyeri boyunca zirvede kalmak için yarıştığı Messi’nin efsane olduğu kulübü Barcelona.

Hatırlanacağı üzere uzun zamandan Barcelona bu yana mali kriz içerisinde yer olan ve bu nedenle kulübün yaşayan efsanesi Lionel Messi ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Katalan temsilcisi, Messi gibi bir figürün boşluğunu dolduramamakla birlikte transfer yapmaya devam ederken, Cristiano Ronaldo’nun yakın arkadaşı Pique ile iletişime geçerek Barcelona’ya transfer olmaya sıcak baktığını iletmesi iki taraf için de bambaşka bir aşamayı beraberinde getirebilir. Manchester United’a ilk geldiği dönemlerde beraber forma giydiği arkadaşına takımdan ayrılmak istediğini ileterek teknik direktör Xavi ile iletişimi sağlayan Ronaldo’nun transferin gerçekleşmesi durumunda evi bile hazır. Basında yer alan iddialara göre Pique, Ronaldo’nun en büyük rakibi Messi ile iletişime geçti ve Arjantinli efsanenin Barcelona’daki evini Ronaldo’ya sıcak bakıp bakmayacağını sordu. Lionel Messi’nin durumu olumlu karşılamasıyla birlikte daha da olgunlaşan şartlar sonucunda artık top Barcelona başkanı Joan Laporta’da.

Laporta Bu Sefer Hata Yapmak İstemiyor

2003-2010 arası yaptığı Barcelona başkanlığına, 2021 senesinde tekrar geri dönen Joan Laporta, ilk döneminde verdiği yanlış kararı bu sefer vermek istemiyor. Başkan seçildiği dönemde o zamanın Portekiz adına en büyük 2 potansiyeli olarak gösterilen oyuncuları olan Ricardo Quaresma ve Cristiano Ronaldo arasındaki tercihini Quaresma’dan kullanan Laporta, Cristiano Ronaldo’nun futbol tarihinde kırılmadık rekor bırakmadığı bir kariyer geçirmesinden sonra tekrar Barcelona ile yollarının kesişmesini iyi değerlendirmek istiyor. İkisi de Sporting Lizbon forması giyen Quaresma ve Ronaldo’dan Quaresma gittiği takımlarda tutunmayı başaramazken, Cristiano Ronaldo aktif kariyerinin içerisinde gelmiş geçmiş en büyük futbolcular arasında gösterilir bir hale geldi ve kırılmadık rekor bırakmadı.