ÇAYKUR RİZESPOR SAHASINDA ALT SIRALARDAN KURTULDU

Posted by

Süper Lig’in 17.haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir karşılaşmada Çaykur Rizespor kendi sahasında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’  u konuk ettiler.

Ev sahibi takım Çaykur Rizespor ‘ un maçın 80’ dakikasında D. Hümmet ile bulduğu gol sonrasında sahadan 3 puanı alan taraf oldular.

Karşılaşma sonunda ev sahibi takım Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor Süper Lig’de 17 haftaya 16 puan ile tamamlayarak Lig’de alt sıralardan Kurtulmuş olan takım 17 sıraya kadar yükseldiler.

Konuk ekip sarı kırmızılı takım Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ise Süper Lig‘de 17 haftayı puansız kapatarak 14 puan ile 19 sıraya kadar gerilediler.

KARADENİZ EKİBİ ÇAYKUR RİZESPOR KENDİ SAHASINDA GALİP

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor Süper Lig’in 17 haftasında kendi sahasında konuk ettiği rakibi Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’ u 1 – 0 mağlup ederek kendi sahasındaki galibiyet serisini devam ettirdiler.

Karadeniz ekibi Süper Lig de kendi sahasında oynadıkları son 5 karşılaşmasından da 3 puan alarak Sahadan galibiyet ile ayrılmayı başardılar. Kendi sahasında yenilmeyen Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor aldığı galibiyetler ile süper ligde alt sıralardan kurtulmuş durumlar.

Zorlu karşılaşmaya Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor da tecrübeli teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Tarık Çetin, S. Holmén, Gökhan Gönül, Emir Han, Cemali, Fabricio, Djokovic, Boldrin,  A. Umar, T. Boyd ve Pohjanpalo ilk 11’ ile başladılar.

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor kendi sahasında taraftarın desteği ile beraber karşılaşmaya topa ve oyunun hacmine sahip olarak başlayan takım karşılaşmada ilk net pozisyona da onlar girdi. Aminu Umar, ceza sahasına girmeden şutunu çekti ancak Ertaç Özbir son anda müdahalesi ile kurtardı.

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor etkili olduğu dakikalarda daha çok ceza sahası dışından çektikleri şutlar ile rakip Kalede golü aradılar. Karşılaşmada bir kez daha gole yaklaşan Çaykur Rizespor Djokovic’in şutu şutunu kaleci gole izin vermedi.

YENİ MALATYASPOR KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Konuk ekip sarı kırmızılı takım Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Zorlu Çaykur Rizespor deplasman tecrübeli teknik adam Marius Şumudica, Ertaç, Mallan x, Semih Kaya, Wallace, Sadık Çiftpınar, Karim, Chouiar, Aabid, Ndong, Adem Büyük ve B. Tetteh ilk 11! İle başladılar.

Yeni Malatyaspor karşılaşmada ilk yarıda pozisyon üretemezken ikinci yarıda da Aynı şekilde kötü performanslarını sergilediler.

Konuk ekip sarı kırmızılı takım Yeni Malatyaspor takımının ilk yarıda geliştirdiği az pozisyonlarda kaleci Tarık Çetin gole izin vermemişti.

İkinci yarıda gole en net yaklaştıkları pozisyonda Benjamin Tetteh ceza sahası içi sağ çaprazından çekilen şut direğin az farkla uzağından auta gidiyordu.

Yeni Malatyaspor’ da süper lig’ de ki kayıpları devam ediyor Süper Lig’de son 7  maçından da 3 puan alamadan ayrı Çaykur Rizespor mağlubiyet sonrasında Süper Lig’de düşme hattı gerilemiş durumdalar.