Buse Tosun Dünya İkincisi Oldu

Posted by

Kadınlar 72 kiloda yarışan milli güreşçimiz Buse Tosun, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Bulgar rakibi Yaneva’ya ne yazık ki yenilerek ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı. Milli güreşçimiz Buse Tosun dünya ikincisi olarak ülkemize bir gümüş madalya kazandırdı ve büyük bir sevinç yaşattı. 

Kadınlar 72 kiloda ülkemizi temsil eden Buse Tosun, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Kupası finalinde Bulgar rakibi Yaneva’yı alt edemedi. Finalde ikinci olarak gümüş madalya kazanan Buse Tosun bir kez daha milli gururumuz oldu.

Sırbistan’ın başkentinde düzenlenen şampiyonada kadınlar 72 kiloda mindere çıkan Buse Tosun, altın madalya maçında kıyasıya mücadele verdiği Bulgar sporcu Yuliana Vasileva Yaneva ile karşılaştı.

5-2 mağlup olan temsilcimiz Buse tosun, dünya ikinciliğini elde etti ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Buse Tosun şampiyonada, Hindistan’dan Preet Kaur Gursharan, Rusya karşılaşmasında Evgeniia Zakharcenko ve son olarak Ukrayna’da Alla Belinska’yı alt ederek turnuva finaline adını yazdırmıştı.

Kadınlar son dönemde oldukça başarılı ve tüm yarışmalarda göz dolduruyorlar. Milli gururumuz kadınlarda girdikleri her olimpiyat ve etkinlikler de bizi gururlandırarak temsil ediyorlar.

Yasemin Adar Finale Gidiyor

Kadınlar 76 kiloda yarışan diğer bir milli güreşçimiz Yasemin Adar yarı finalde. Son olimpiyat şampiyonu Erica Elizabeth Wiebe’yi mağlup ederek finale yükselen Yasemin Adar, finalde Alman Aline Rotter Focken’ı altın madalya uğruna tuş etmek için uğraşacak.

16 Aralık Çarşamba günü yapılan müsabaka sonucunda ise milli güreşçilerimiz, Elif Yanık, Mehlika Öztürk ve Aslı Demir 17 Aralık Perşembe bronz madalya maçına çıkacak.

Kadınlar son dönemde oldukça başarılı ve tüm yarışmalarda göz dolduruyorlar. Milli gururumuz kadınlarda girdikleri her olimpiyat ve etkinlikler de bizi gururlandırarak temsil ediyorlar.

Serbest Güreş Milli Takımı Minderde

Belgrad’ta düzenlenecek olan Bireysel Güreş Dünya Kupası’nda mindere çıkacak olan serbest güreş milli takımının rakipleri belli oldu;

57 kg’da Şaban Kızıltaş – Rahman Mousa Amouzadkhalili

61 kg’da Recep Topal – Muhamad Ikromov

65 kg’da Ahmet Duman – Vladimir Vladimirov Dubov 1/8..

70 kg’da Haydar Yavuz – George Bucur 1/8

74 kg’da Fazlı Eryılmaz – Zaur Efendiev

79 kg’da Muhammet Nuri Kotanoğlu – Rashad Yusıflı

86 kg’da Osman Göçen- Rasul Tsikhayeu 1/8

92 kg’da Erhan Yaylacı – Georgii Rubaev

97 kg’da Süleyman Karadeniz – Abdulrashid Sadulaev

125 kg’da Oktay Güngör – Jamaladdin Magomedov