Bursaspor Parkede Rakibini Mağlup Etti

Posted by

Basketbol Süper Lig’in 19’uncu hafta mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor kendi sahasında Aliağa Petkimspor’u 95-89 mağlup etti.

Kıran Kırana Mücadelenin Anları

Mücadele karşılıklı basketler ile başladı. 5. Dakika 14-14’lük eşitlikle geçildi. Munford ile boyalı alanı etkili kullanan Bursa temsilcisi, Birkan ile bulduğu dış atışları ile farkı açarak periyodu 26-20, 6 sayı fark ile kazandı.

İkinci periyoda yine Birkan’ın dış atış isabetleri ile başlayan Frutti Extra Bursaspor, farkı 9’a çıkardı. Cevap olarak Ray’in basketi gelirken, Okben ve Zack’in basketleri ile konuk ekip farkı indirmeye çalıştı. Peters’ın hücum katkısı ile toparlanan Frutti Extra Bursaspor, Munford’un üst üste sayılarının ardından farkı çift hanelere çıkardı ve skor 39-29 oldu. Hakimiyeti ele geçiren Bursaspor ekibi soyunma odasına 53-42 önde girdi.

İki ekibin skorer performansı üçüncü periyotta da devam etti. Munford’un sayıları ile aradaki farkı korumaya devam eden Bursa ekibine karşı, Aliağa Petkimspor ise Vasiliauskas’ın sayıları direnç göstermeyi başardı. Bursa temsilcisi, periyodun sonuna doğru atışlar burarak final periyoduna 78-70 önde girdi.

Final periyodunda her iki ekipte savunmada başarılı bir şekilde ilerledi. Pota altını etkili kullanan konuk ekip, 35. Dakika içerisinde Vasiliauskas’ın dış atış isabeti ile de farkı 3’e indirdi.

Kadji’nin basket ve faul sayıları ile ilerleyen Frutti Extra Bursaspor’a Vasiliauskas’tan cevap gecikmedi. Karşılaşma boyunca iyi bir oyun ortaya koyan Marial Shayok’un yeniden devreye girmesi ile skor üstünlüğünü korumayı başaran Bursa temsilcisi parkeden 95-89 galibiyet ile ayrıldı.

Karşılaşma Detayları

Bursaspor ev sahipliğinde Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynan karşılaşmanın hakemleri Sinan İşgüder, Serdar Ünal, Ahmet Tatlıcı idi. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Frutti Extra Bursaspor: Justin Earl Tillman 6, Lamar Peters 6, Marial Shayok 24, Can Maxim Mutaf 2, Kenneth Kadji 18, Xavier Munford 19, Birkan Batuk 15, Metin Türen 3, Oğuz Savaş 2, Ömer Can İlyasoğlu

Aliağa Petkim Spor: Kendrick John Ray 17, Ege Arar 2, Sarunas Vasiliauskas 30, Okben Ulubay 10, Ian Hummer 16, Stephen George Zack 7, Thomas Wimbush 4, Dorukhan Engindeniz 3, Boran Güler

1. Periyot: 26-20

Devre: 53-42

3. Periyot: 78-70