Burak Yılmaz Hoca Oluyor

Posted by

Fransa’nın Lille takımı ile Fransa şampiyonluğu yaşayan milli forvet Burak Yılmaz hoca olmaya karar verdi.

Ülkemizde dört büyük takımda da forma giyen, gol krallıkları yaşayan, Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde gol krallığı yarışına dahil olan milli yıldız Burak Yılmaz, Fransa’daki başarılı kariyerini yeni hedefler için noktaladı.

Burak Yılmaz Fortuna Sittard’a Gidiyor

Galatasaray’ın eski başkanı Burak Elmas’ın yönetiminde yer alan ve yıllar önce attığı twitleri gündeme gelince bir anda eleştiri oklarının hedefi olan spor yöneticisi ve iş adamı Işıtan Gün’ün sahibi olduğu Fortuna Sittard Burak Yılmaz ile 5 yıllığına anlaşmaya vardı. Birkaç sene önce yapımcı ve iş adamı Acun Ilıcalı’nın da ortağı olduğu Hollanda kulübü Fortuna Sittard’ın Acun Ilıcalı’daki hisseleri, 2021 yılının Nisan ayında devredilmiş ve Hollanda kulübü ile Acun Ilıcalı’nın bağları kopmuştu. Acun Ilıcalı daha sonra İngiliz takımı Hull City’yi satın aldı. Fortuna Sittard ise şu an Işıtan Gün’ün hem sahibi olduğu hem de başkanlığı yaptığı bir takım.

Burak Yılmaz 1

2021 22 futbol sezonunu Hollanda’nın en üst düzey ligi olan Eredivisie’de 15. sırada bitiren takım, son hafta aldığı galibiyetle ligde kalmayı başarmıştı. 2022 23 futbol sezonu için 36 yaşındaki Burak Yılmaz ile 5 yıllığına anlaşma yaptığı duyurulan Fortuna Sittard’ın bu anlaşması için süre biraz garip gelebilir. Nihayetinde Burak Yılmaz ne kadar kaliteli bir golcü olursa olsun artık 36 yaşında ve futbol kariyerinin sonunda. Üstelik de Fortuna Sittard en üst düzey ligde mücadele eden bir takım. Ancak anlaşmada başka bir detay mevcut. Burak ile 5 yıllığına sözleşme imzalayan Fortuna Sittard’ın bu sözleşmesinin sadece ilk iki yılı futbolcu Burak için geçerli. Geriye kalan üç yılda ise Burak kulübün teknik ekibinde görev alacak. yani anlaşma 2 + 3 yıl şeklinde düzenlendi.

Burak Yılmaz’ın Açıklaması

Transferiyle ilgili açıklamada bulunan Burak, “Yeni takımımda geçireceğim vakti dört gözle bekliyorum. Fortuna Sittard’ın bana sunabilecekleri ve sunmak istedikleri konusunda resmin tamamı benim için son derece önemliydi. Önce kulüpte bir oyuncu olarak geçireceğim döneme odaklanmak istiyorum. Kulüp iddialı ve tecrübemle katkıda bulunmak istiyorum.” ifadelerini kullandı. Buna karşılık Buna karşılık Fortuna Sittard Teknik Müdürü Sjoerd Ars ise “Bu statüye sahip bir oyuncuyu transfer ettiğimiz için bizim adımıza harika bir gün. Burak Yılmaz, yaşına rağmen hala son derece zinde ve istekli. Tecrübesinin hem saha içinde hem de saha dışında bize değer katacağına inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Burak Yılmaz 2

Kariyeri başarılarla dolu olan Burak Yılmaz Hollanda gibi gol atmanın Fransa, Türkiye gibi ülkelerin liglerine kıyasla daha kolay olduğu bir yerde 36 yaşında bile çift haneli gol sayısına kolayca ulaşabilir gibi duruyor. Futbol dünyasında eşine pek de sık rastlamadığımız bu tarz bir transfer hikayesinin nasıl şekilleneceği futbolseverlerce merakla bekleniyor.