BÜLENT UYGUN RİZESPOR’DA

Posted by

Yeşil mavili Karadeniz temsilcisi ÇAYKUR Rizespor’da başarılı teknik direktör Marius sumudica beklenen performans gelmeyince yollar ayrılmıştı. 

Teknik direktör arayışlarını hızlandıran ÇAYKUR Rizespor tecrübeli teknik adam Bülent Uygun ile anlaşmaya varıldığını resmen açıkladı. ÇAYKUR Rizespor Bülent Uygun ile 1,5 yıllık kontrata imza attığını resmen duyurdu.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Rizespor Yönetim Kurulu Başkanı Hasan kartal ile takımın tesislerinde masaya oturan teknik adam Bülent Uygun ile içerisinde bulunduğumuz sezondan başlayarak Önümüzdeki sezon yani 2021-2022 futbol sezonu sona erene kadar anlaşıldığı bildirildi. 

Yeni teknik patron Bülent Uygun’un 7 Mart 2021 Pazar günü ÇAYKUR Rizespor Kulübü Başkanı Hasan kartalın katkılarıyla takım tesislerinde organize edilen imza töreninde yeşil-mavili renklere kendisine bağlayan kontrata imza attı bildirildi. 

Yayınlanan açıklamada tecrübeli teknik direktör Bülent Uygun hocanın teknik ekibine hoş geldin denilirken başarı dilekleri iletildi.

BAŞKAN İHTİMALLERİ DEĞERLENDİRMİŞTİ

Süperlig kapsamında yapılan son 8 karşılaşmada galibiyet sevinci yaşayamayan yeşil-mavili ekip ÇAYKUR Rizespor başarılı teknik direktör Marius Sumudica ile karşılıklı olarak yollarını ayırmıştı.  Karadeniz temsilcisinin Başkanı Hasan Kartal yaptığı açıklamalarda Bülent Uygun ile görüştüklerini belirtmişti. 

Başkan Hasan Kartal Bülent Uygun’un yanında başka isimlerin de olduğunu İbrahim Üzülmez ile ve temas kurulduğunu belirtmişti. Karadeniz ekibinin Başkanı Hasan Kartal görüşülen isimlerin arasında Kemal Özdeş ve Hamza Hamzaoğlu’nun da bulunduğunu net kararının henüz belli olmadığını söylemişti.

Başkanın yapmış olduğu bu açıklamanın ardından kulübün resmî sitesinden yapılan açıklamada tecrübeli teknik direktör Bülent Uygun ile 2021-2022 sezonunun sonuna kadar yani bir buçuk yıllık zaman dilimi için imzaların atıldığı bildirildi.

BÜLENT UYGUN’UN AÇIKLAMALARI

Rizespor’un teknik direktörlük koltuğuna oturan tecrübeli  çal Öncelikle HD film Rizespor’u küme düşme hattından çıkarmak olduğunu ve ligde kalıcı olmasını sağlamak olduğunu söylerken sözleşme süresinin bir önemi olmadığını Rizespor’da başarılı olup takımın geleceği ile ilgili projelerde rol almak istediğini,  sahada alınan sonuçların ile teknik anlamda bazen işlerin  istendiği gibi  gitmediğini  şu an Rizespor’un bu dönemi yaşadığını ancak Başkan Hasan kartalın vermiş olduğu destek ile Rizespor’u hak ettiği yerlere taşınmak istediğini belirtti.