BOUPENDZA TRANSFERİ GERÇEKLEŞEMEDİ

Posted by

Geçtiğimiz günlerde, Atakaş Hatayspor’un Gabonlu genç oyuncusu Aaron Boupendza’nın Rus ekibi Krasnador’a transfer olacağı gündeme gelmişti. Haberlerde ayrıca Hatayspor’un Boupendza adına Rus takımla 8 milyon Euro bonservis bedeliyle anlaşmaya vardığı da bahsediliyordu.

Fakat son çıkan haberlerde, yetenekli golcünün söz konusu transferinin gerekli mali şartlar sağlanamadığı için gerçekleşemediği bilgisi yer aldı.

Atakaş Hatayspor’un yetenekli oyuncusu Aaron Boupendza, bu sezon takımıyla çıktığı 25 maçta 18 gol atmayı başardı. Takımının en skorer oyuncularından biri haline gelen yetenekli golcünün bu başarılı performansı, yurt içinden ve yurt dışından çeşitli kulüplerin dikkatini çekmeye başladı.

En son Krasnador’a transfer olması söz konusu olan Boupendza, Rus ekiple 8 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya varmıştı. Ancak son çıkan haberlere göre yetenekli golcünün söz konusu transferi, bazı mali pürüzlerin giderilememesi sebebiyle gerçekleşemedi.

Aslında görüşmelerin başladığı vakit pek çok şey yolunda gidiyordu. Krasnador Hatayspor’a 8 milyon Euro bonservis ile birlikte bir sonraki bonservis bedelinde %20 pay teklif etmişti.

Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş; kulübün yönetici isimlerinin Rus ekiple görüşmeye devam ettiğini, görüşmelerin olumlu seyrettiğini ve 25 Şubat Perşembe akşamı söz konusu anlaşmanın sonuçlanacağını dile getirmişti. Bu açıklamanın üzerine Rus ekiple anlaşmaya varan Hatayspor, son sözü Aaron Boupendza’ya bırakmıştı.

Fakat Boupendza’nın beklentileri Krasnador’un beklentileri ile örtüşemedi. Öte yandan basında her ne kadar resmi anlaşmanın mali sebepler yüzünden yapılamadığına dair haberler çıksa da, Atakaş Hatayspor’un Basın Sözcüsü Rahmi Vardı söz konusu transfer hakkında farklı açıklamalarda bulundu.

RAHMİ VARDI BOUPENDZA HAKKINDA KONUŞTU

Bordo beyazlı ekibin Basın Sözcüsü Rahmi Vardı gerçekleşmeyen transfer hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Rahmi Vardı; tarafların mali anlamda anlaşmasından sonra Boupendza’nın Hatayspor’da kalmak istediğini söylediğini, yetenekli oyuncunun takımın ve hocaların ona bakışının çok iyi olduğunu gördüğünü ve böyle bir ortamı başka yerde bulamayacağını düşündüğünü belirtti.

Vardı, Boupendza’nın bu açıklamasını hoşgörüyle karşıladıklarını ve yetenekli golcünün Hatayspor’da kariyerine devam etmesini kararlaştırdıklarını da sözlerine ekledi.

FENERBAHÇE DE BOUPENDZA’NIN PEŞİNDE

Rahmi Vardı ayrıca Boupendza’ya yurt içinden ve yurt dışından 6–7 kulüpten teklif geldiğini dile getirdi. Vardı; bu kulüplerin arasında Fenerbahçe’nin de olduğunu, Sarı Kanarya’nın yıldız golcü için iyi bir teklifte bulunduğunu fakat Boupendza’nın Hatayspor’da başarılı olduktan sonra yurt dışına gitmek istediğini söyledi.