BOUPENDZA FENERBAHÇE’YE GELİYOR

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de zirve koltuğuna oturmak isteyen Fenerbahçe, gelecek sezon için şimdiden transfer çalışmalarına başladı. Etkili ve güçlü isimleri kadrosuna katmayı isteyen takım, bu doğrultuda önceliği forvet hattına verdi.

Sarı lacivertli ekip, forveti güçlendirmek için ise Ocak 2021’den beri Hataysporlu Aaron Boupendza’yı takibe almıştı. İşte o isimle ilgili basına yansıyan son gelişmeler sarı lacivertli camiayı heyecanlandırdı. Başarılı forvet Boupendza, sezon biter bitmez büyük ihtimalle Fenerbahçe’ye geliyor.

Spor Toto Süper Lig’de takımlar gelecek sezon için transfer çalışmalarına son hızla devam ediyor. Bu konuda en kapsamlı çalışmayı yapan takımlardan biri ise Fenerbahçe. Sarı lacivertli ekip, bu sezon için hem yaz hem ara transfer döneminde kadroyu güçlendirmek adına önemli atılımlar yapmıştı.

2020/2021 sezonu şampiyonluk yarışının iyice kızıştığı şu son günlerde ise gelecek sezon için taze kan arayışına şimdiden başlandı. Sarı Kanarya yönetimi son olarak Hataysporlu forvet Aaron Boupendza’nın peşine düştü. Yetenekli oyuncunun transferi aslında devre arasında gündeme gelmişti.

O sıralarda Boupendza için yurt dışından da teklifler geliyordu. Hatta başarılı futbolcu, Rus takımı Krasnador ile 8,5 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varmıştı.

Fakat daha sonra Boupendza, kişisel şartlarda Krasnador ile anlaşamamıştı ve Hatayspor’da kalmayı seçmişti. Hatayspor’un basın sözcüsü Rahmi Vardı ise söz konusu bu karar değişikliği için bazı açıklamalarda bulunmuş, Boupendza’nın Hatayspor’da başarılı olduktan sonra yurt dışına gitmek istediğini dile getirmişti.

Öte yandan kıl payı gerçekleşmeyen bu transferin ardından, Türkiye’nin iki büyük kulübü Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın da Aaron Boupendza’nın peşinde olduğu basına yansımıştı. Ayrıca Fenerbahçe’nin yetenekli forvet için iyi bir teklif yaptığı da belirtilmişti.

Buna rağmen Fenerbahçe ara transfer döneminde Bounpendza transferini gerçekleştiremedi. Ancak son çıkan haberlere göre sarı lacivertli teknik ekip, büyük ihtimalle Gabonlu forveti sezon bittikten sonra Fenerbahçe’ye getirecek.

Bu doğrultuda Başkan Ali Koç’un Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan ile görüştüğü ve prensipte anlaşmaya vardığı belirtiliyor.

Yıldız futbolcunun ise haziran ayında Fenerbahçe ile 4 yıllık bir sözleşme imzalaması bekleniyor. Sarı lacivertli yönetimin de Aaron Boupendza için Hatayspor’a 6–7 milyon Euro civarında bir bedel ödeyeceği biliniyor.

HATAYSPOR’DAN BİR BAŞKA İSİM DAHA GÜNDEMDE

Sarı lacivertli ekip, Boupendza’nın ardından bir başka Hataysporlu futbolcu olan David Akintola’yı takibe aldı. Ancak Fenerbahçeli yönetimin, sezon başında FC Midtjylland’dan Hatayspor’a kiralanan Nijeryalı forvet Akintola için henüz düşünme aşamasında olduğu öğrenildi.

SAMATTA VE CİSSE SEZON SONU GİDİYOR

Öte yandan Sarı Kanarya, beklediği verimi alamadığı bazı oyuncularıyla da yolları ayırmayı planlıyor. Senegalli forvet Papiss Demba Cisse bu oyunculardan ilki. Yönetim, takımla olan sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Cisse ile sözleşme yenilemeyi düşünmüyor.

Sarı lacivertli ekibin yollarını ayırmayı planladığı bir diğer isim ise Mbwana Samatta. Fenerbahçe yönetimi, Tanzanyalı forveti uygun bir bedelle elden çıkarmaya hazırlanıyor.