BOKS RİNGİNE DÖNEN FUTBOL KAVGALARI

Posted by

Türk futbolunun son zamanlarında gerek saha arasında gerek saha haricinde yaşanmış olan aynı kulüp aktörleri arasındaki anlaşmazlıklar taraftarların bakış açısından kaçmamıştı.

GALATASARAY’DA YAŞANAN KAVGALAR

Sarı kırmızılı ekibin iki eski futbolcusu Felipe Melo ile Sabri Sarıoğlu Kasımpaşa mücadelesinde rakip ekip oyuncusu Donk ile münakaşa yaşayan Melo’yu tartışmadan uzaklaştırmaya çalışan Sabri Sarıoğlu içinde gerginlik yaşanmıştı.

Melo’ya kaptan bulunduğunu hatırlatmak adına pazubandını yayınlayan Sabri tartışmayı büyütmek istememiş ve bölgeden ayrılmıştı.

Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’ın hırçın oyuncularından biri olan Felipe Melo, ekip arkadaşı Albert Riera’yı soyunma odasına kapatmış ve tekmeli yumruklu kavga etmişti.

Yaşanan kavga ardından Albert Riera adeta hastanelik olmuştu. İkilinin kavgasının izleri Riera’nın havaalanındaki görüntülerinde belli oluyordu.

Aslan Galatasaray’da yaşanmış olan ekip içi kavgalardan biri de Servet Çetin ile Cem Sultan içinde olmuştu. İkili antrenmanda tartıştıktan sonrasında Servet Çetin, Cem Sultan’a soyunma odasında yumruk atmıştı.

Galatasaray vakayı duyurmamış ama Cem Sultan Twitter hesabından yaşanmış olan kavgayı paylaşmıştı. Sarı kırmızılıların unutulmazları Hasan Şaş ile Necati Ateş, Samsunspor mücadelesinde ilk ilkin sözlü münakaşaya girmiş peşinden birbirlerine tokat ve kafa atmışlardı.

İki isim antrenman esnasında birbirlerine sert müdahalelerde bulundukları sebebi öne sürülerek münakaşa başlamış ve kavga ile sonuçlanmıştı. İkiliyi ayıran ekip arkadaşları Caner Erkin’in ağzının kanadığını görmüştü.

FENERBAHÇE’DE YAŞANAN KAVGA

Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye geçirme olan Caner Erkin bu defa de ekip arkadaşı Fabio Bilica ile kavga etmişti. Antrenman esnasında sert hareketlerde bulunan Bilica ile Caner münakaşaya başlamış ve uyarılara karşın tartışmayı sürdürmüştü.

Ancak takımdan futbolcular araya girerek irdelemenin alevlenmesini önlemişti. Beşiktaş derbisinde tartışan iki isim maç arasında münakaşaya başlamıştı.

Tartışan iki adı ekip arkadaşları da sakinleştirememişti.  İki isim Sparta Prag mücadelesinde tartışmıştı. Pas verme konusu olarak malum münakaşa büyümüş ve soyunma odasında kavgaya dönüşmüştü.

BEŞİKTAŞ’TA YAŞANAN KAVGA

Beşiktaş efsanesi olan iki futbolcunun kavgası günümüzde bile unutulmuş değil. İki oyuncu arasındaki münakaşa siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ın Avusturya kampında başlamış ve İbrahim Üzülmez’in takımdan ayrılmasıyla son bulmuştu.