Beşiktaş’tan Serdar Saatçı’ya Veda

Posted by

Son dakika transfer haberi Kara Kartal’dan geldi! Serdar Saatçı, İspanya kampına dahil edilmezken Beşiktaş yönetiminden oyuncuya kendine yeni bir kulüp bulması iletildi. Genç Siyah Beyazlı oyuncu, Fransız teknik direktör ile yaşadığı gerginlikten sonra özür dilemişti. Ancak Beşiktaş, stoper oyuncusu ile yollarını ayırma kararını verdi. İşte Beşiktaş’ın hareketli transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Serdar Saatçı, Kara Kartal’ın Avusturya kampında çalışmalara devam etmekteydi. Geçtiğimiz günlerde oynanan Viktoria Plzen – Beşiktaş hazırlık müsabakasında yeşil sahada beklenen başarıyı göstermeyen genç stoper, Siyah Beyazlı teknik direktör Valerien Ismael’in kararı ile oyundan alınmıştı. Ancak bu durum karşısında kendisine hakim olamayan Serdar Saatçı, büyük tepki gösterdi ve bu durum teknik adam tarafından saygısızlık olarak nitelendirildi.

Serdar Kadro Dışı Kaldı!

Viktoria Plzen ile oynanan hazırlık maçında meydana gelen gerginlikten dolayı Serdar Saatçı’nın davranışlarını saygısızlık olarak nitelendiren Valerien Ismael, genç oyuncuyu kadro dışı bırakma kararı aldı. Stoper oyuncusu, özür dilese de beklediği dönütü Beşiktaş’tan alamadı. Siyah Beyazlı yönetimden gelen açıklamalar ise genç futbolcunun kendisine yeni bir kulüp bulması yönünde oldu. 

Sosyal Medyadan Özür Mesajı Yayınladı

Serdar Saatçı, Avusturya kampından sonra yaşanan olaylar ile alakalı kişisel sosyal medya hesaplarından da özür diledi. Yaptığı hareketlerden pişman olduğunu ifade eden genç stoper, teknik direktörüne karşı mahcubiyetini de dile getirdi. Ancak yaptığı bu özürler fayda etmedi. Beşiktaş’ın Fransız hocası Valerien İsmael yönetime Serdar’ı kadroda istemediğine dair sert bir rapor sundu. 

Kara Kartal’ın aldığı raporda Serdar Saatçı’nın son derece genç olduğu ve gelişime de açık olduğu yer alırken profesyonelliğe aykırı davranışlarının büyük bir sorun olmasının artı çizildi. Yalnızca teknik direktöre değil tüm ekibe karşı saygısızlık yapıldığı ifade edilirken en iyisinin takımdan ayrılması olduğu belirtildi. Kararı nihai olarak verecek olan Beşiktaş yönetimi ise raporu göz önünde bulundurarak Serdar Saatçı’nın kendisine yeni bir kulüp bulmasının daha iyi olacağını söyledi. Kartal yönetiminin arkasında durmadığı genç stoper, Beşiktaş’ın İspanya kampına da gitmedi.