Beşiktaş’ta Sancılı Dönem Devam Ediyor

Posted by

Beşiktaş’ta geçen sezonu hem süper lig hem de Ziraat Türkiye kupası şampiyonluklarıyla çifte kupayla kapatan teknik direktör Sergen Yalçın bu sezon UEFA şampiyonlar liginde 6 grup maçında 6 mağlubiyet alarak 0 puanla grubu son sırada tamamladı. Bu oldukça kötü sonuç Türkiye futbol tarihinde alınmış olan 2. 0 çekme vakası oldu ve tarihin sayfalarında oldukça kötü bir not olarak düşüldü.

Bu sezon sergen yalçın yönetimindeki Beşiktaş’ın 15 haftalık performansı ise UEFA şampiyonlar ligi performansının bir benzeri idi. Sergen yalçın yönetimindeki 15 haftalık periyotta 6 galibiyet alınabilirken yine 6 maçtan da mağlubiyet ile sahadan ayrılmıştı ve 3 maçtan da beraberlik ile ayrılmıştı.

Sergen Yalçın ilk olarak GZT Giresunspor karşısında iç sahada almış oldukları 0 – 4’lük mağlubiyet sonrasında yönetim ile bir görüşme yapmış siyah beyazlı camianın önünü açmak adına istifa etmek istediğini yönetime iletmişti. Yönetim ile yapılan bu toplantı da 2 kupalı teknik adam istifasından vazgeçirilmişti. Daha sonra ise Kasımpaşa ile karşı karşıya gelinmiş ve berabere kalınmıştı.

Bu maçın ardından hafta içinde UEFA Şampiyonlar liginin grup aşamasının son maçında alman ekibi Borussia Dortmund ile karşı karşıya gelmişti. Bu maçta da alınan 5 – 0’lık büyük hezimet sonrasında teknik direktör Sergen Yalçın tekrar istifasını yönetime sunmuştu. Yönetim kurulu hem Beşiktaş’ın hem de Sergen Yalçın’ın daha fazla yıpranmaması için istifasını kabul etmişti.

Sergen Yalçından boşalan teknik direktörlük görevine geçici olarak U – 19 takımın teknik direktörlüğünü yapan Önder Karaveli’nin takımın başında görev verilmişti. Önder Karaveli yönetimindeki ilk maçta Beşiktaş Kayserispor karşısında geriden gelerek 4 – 2 galibiyete uzandı.

Beşiktaş’ın Teknik Direktörlük İçin En Büyük Adayı Bruno Pinheiro’dan Kötü Haber

Gelecek adına yapılanmaya gitme kararı alan Beşiktaş yönetimi bu iş için adaylarının arasından en uygun olarak görmüş olduğu Portekizli ligi takımlarından Estoril Praia teknik direktörü Bruno Pinheiro ile görüşme kararı almış ve 1 numaralı aday olarak belirlenmişti.

Beşiktaş’ın 2. Başkanı Adnan Dalgakıran Portekizli teknik direktörün yakın zamanda İstanbul’a gelip Beşiktaş için görüşmeler yapılacağını söylemişti. Fakat Famalicao maçı ardından Portekizli teknik direktöre basın mensuplarının bu konu üzerine yöneltmiş olduğu soru ardından verdiği cevap ile Beşiktaşlıları üzdü. Basın mensuplarının cevabını Bu konuk kapandı, Estoril Praia yarın gerekli açıklamayı yapacağını ifade etti.

Beşiktaş Diğer Teknik Direktör Adaylarını Değerlendirmeye Aldı

Beşiktaş Yönetimi Boşta kalan Teknik direktörlük koltuğu için Bruno Pinheiro’dan gelen kötü haber sonrasında listesine tekrar dönüş yaptı. 5 tane yerli isim ve 3 tanede yabancı teknik direktör bulunduğu iddia edildi.

Beşiktaş’ın gündeminde yer alan yerli isimler: Okan Buruk, Rıza Çalımbay, Şenol Güneş, Mehmet Özdilek ve Tayfur Havutçu oldu.

Yabancı teknik adamlar ise Fatih Karagümrük’ten geçtiğimiz günlerde ayrılan FrancesoFarioli, Norwich City’de görev yapmış olan Daniel Farke ve Portekizli teknik adam PauloFonseca adı geçen adaylardan biriydi.