BEŞİKTAŞ’TA ARA TRANSFER HEDEFLERİ BELLİ OLDU

Posted by

Siyah-Beyazlılar, ocak ayı ara transfer döneminde ekibini güçlendirmek için hummalı bir mesai harcıyor. Bir savunma ve bir de hücum oyuncusu takviyesine ayrıca Adem Ljajic ile yolların ayrılması durumunda bir de 10 numara pozisyonu için teknik bir isim arayışı içinde olan Kartal, bu bağlamda çalışmaları başlatmak üzere oldukça uzun bir liste hazırladığı bildirildi.

Kara kartallar ligin ara transfer dönemi için olası transferleri hakkında karar vermeye hazırlanıyorlar.

23 yaşındaki futbolcuya ayrıca Aytemiz Alanyaspor’la sözleşmesi sürem sonucunda bitecek olan 29 yaşındaki başarı göstermiş stoper Steven Caulker’ı da listesine ekleyen Beşiktaş, Çin serüvenini noktalayan Dusko Tosic’i de alternatifler içinde tutuyor.

MANDZUKİC ASKIYA ALINDI

Forvet bölgesi için sürem başlangıcında da görüşülen fakat transfer maliyeti beklenenden fazla olan Mario Mandzukic’i gündeminde tutmaya devam eden Beşiktaş Yönetimi, Âdem Ljajic’i kadrosuna katmak isteyen Hellas Verona’dan da takas karşılığında Nikola Kalinic’i talep etmişti.

Bu 2 isim mevzusunda da yoğun bir çaba gösteren Siyah-Beyazlılar, teknik patron Sergen Yalçın’ın tercihleri ve kulübün finansal açıdan stabil kalmasının düşünülmesi nedeniyle, daha düşük maliyetli bir operasyon olacak olması nedeniyle Ljajic-Kalinic takasına daha sıcak bakıyor.

Yabancı oyuncu durumunda sınırı aşmış bulunan ve bu sebepten ötürü forvet hattı için belirlenen alternatifin ise Schalke 04 forması giyen Ahmed Kutucu’nun olduğu medyada yer alan haberler arasında.

LJAJIC İÇİN ÇÖZÜM ARANIYOR

Kulüpten senelik 3 milyon 250 bin Euro kazanmasına karşın çizmiş olduğu form grafiği içler acısı olan Âdem Ljajic’i ara transfer döneminde elinden çıkarmak için gayret eden Kara Kartal, şayet bunu başarabilirse eski futbolcusu  Anderson Talisca için girişimlerini hızlandıracak Guangzhou Evergrande forması giyen Brezilyalı futbolcunun geri dönüş talebine müspet cevap veren yönetim, yabancı oyuncu kotasını boşaltıp dünyaca meşhur oyuncuyu ekibine katabilmek için bir formül arayışına girecek.

Siyah-Beyazlılar, ocak ayı ara transfer döneminde ekibini güçlendirmek için hummalı bir mesai harcıyor. Adem Ljajic ile yolların ayrılması durumunda 10 numara pozisyonu için teknik bir isim arayışı içinde olan Kartal, bu bağlamda çalışmaları başlatmak üzere oldukça uzun bir liste hazırladığı bildirildi.