BEŞİKTAŞ’IN ROTASI DEĞİŞTİ

Posted by

Ezeli rakibi Galatasaray ile oynanan derbi sonrası 2-0’lık skorla 3 puanı hanesine yazdıran ve Süper Lig liderlik koltuğunda oturmaya devam eden siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ta keyifler yerinde. Süper Lig’de 19 haftada toplamış olduğu 38 puanla önder durumda bulunan Beşiktaş, son hafta oynadığı sıkıntılı Galatasaray derbisini de 2-0 kazarak eleştiri virajı kayıpsız dönmeyi başarmıştı.

Ara aktarma döneminde ekibe yapacağı takviyelerle liderliği hiç kimseye kaptırmak istemeyen siyah-beyazlılarda Mandzukic’in Milan ile el sıkışması can sıkarken, Hırvat golcünün yerine bir başka isim gündeme geldi.

Süper Lig’de 19 haftada toplamış olduğu 38 puanla önder durumda bulunan siyah beyazlı Beşiktaş, son hafta oynadığı sıkıntılı Galatasaray derbisini de 2-0 kazarak eleştiri virajı kayıpsız dönmeyi başarmıştı.

Ligin ilk yarısının tamamlanmasına da azca bir müddet kala aktarma çalışmalarına da hız veren siyah-beyazlılar, liderliği hiç kimseye kaptırmak istemezken listenin başlangıcında bulunan adlardan olan Mario Mandzukic’ten fena haber gelmişti.

PATO GÜNDEMDE

Hırvat golcü, bir süredir görüşmeler yapmış olduğu Serie A’de şampiyonluk mücadelesi veren Milan ile antak kalma sağladı. İtalyan basınında çıkan haberlere göre; Mandzukic, Milano kadrosu ile sürem sonuna kadar anlaşmaya varırken yarım sezonluk 1,5 milyon Euro artı bonuslar kazanacağı öğrenildi.

Beşiktaş’ın yarım sezonluğuna 1 milyon Euro artı bonuslara anlaşmayı düşündüğü sadece gerçekleşmeyen 1,90’lık futbolcunun yerine flaş bir isim gündeme geldi. Buna göre; Mario Mandzukic transferinin rafa kalkması sonrası siyah-beyazlıların dünyaca meşhur star Alexandre Pato’nun durumunu sordurulmuş olduğu öne sürüldü.

BAŞKAN GÖRÜŞMEYE HAZIR

Mandzukic’e öneri edilen sayılara Brezilyalı yıldızın siyah-beyazlı formayı giyebilecek olması yönetimin hevesini kabarttı. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin teknik direktör Sergen Yalçın’a, Mandzukic’in beğenmediği ücret karşılığında Pato’nun gelmeye hazır olduğunu istenmesi durumunda kontak kurabileceğini belirttiği öne sürüldü. Kara Kartal’ın bu hafta içinde Pato ile alakalı son kararını vermesi bekleniyor.

Süper Lig’de 19 haftada toplamış olduğu 38 puanla önder durumda bulunan Beşiktaş, son hafta oynadığı sıkıntılı Galatasaray derbisini de 2-0 kazarak eleştiri virajı kayıpsız dönmeyi başarmıştı.

Ligin ilk yarısının tamamlanmasına da azca bir müddet kala aktarma çalışmalarına da hız veren siyah-beyazlılar, liderliği hiç kimseye kaptırmak istemezken Alexandre Pato’nun Süper Lig’in siyah beyazlı ekibi Beşiktaş’ın kadrosuna dahil olabilecek olması ihtimali Siyah Beyazlı taraftarı heyecanlandırıyor.