BEŞİKTAŞ’IN HÜCUMCUSU LARİN’E KIRMIZI KART

Posted by

Süper Lig’de 4’e 3 Kartal’ın zaferiyle sonuçlanan Beşiktaş-Fenerbahçe mücadelesine ilk 11’de çıkan 25 yaşındaki Beşiktaşlı futbolcu, sol açıkta başladığı oyunda sık sık Vincent Aboubakar’ın yanına geçerek çift forvet gibi oynadı. Siyah-Beyazlı ekibin hırslı hücumcusu Cyle Larin karşılaşmanın 4. dakikasında Vincent Aboubakar’a asist yaptı. Yıldız futbolcu Larin, Beşiktaş’taki son 5 maçında 4 gol ve 1 asist yaparak ile 5 gollük katkıda bulunmuş oldu.

Dakikalar 50’ye geldiğinde ilk yarıda sarı kartla cezalandırılan Larin, eski takım arkadaşı Gökhan Gönül ile mücadeleye girdikten sonra ikinci sarı kartını da alarak kırmızı kart ile saha dışında kaldı. Böylece Cyle Larin, Fenerbahçe derbisinde kariyerindeki ilk kırmızı kartını aldı.

Başarılı futbolcuyu Teknik Heyet ve kulübede bulunan diğer takım arkadaşları teselli etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ise gösterilen ve gösterilmeyen kartlar için Hakem Tugay Kaan Numanoğlu’na; “Sen çalınacak faulleri çalmıyorsun. Sen faulü çal, niye çalmıyorsun? Mert Hakan’ın pozisyonu 2. sarı kart değil mi? Bizim Larin’in kırmızı kartı doğru. Onu niye atmıyorsun? Ne ayrıcalığı var? 10 kişi 50 dakika oynadım ben ama böyle yönetme maçı…” yorumlarında bulundu.

Vincent Aboubakar attığı 2 gol ile yıldız oldu

Siyah-Beyazlı ekip sezon başında Porto’dan kadrosuna Vincent Aboubakar’ı katmıştı. Fenerbahçe derbisinde attığı gollerle Portekiz’de gündeme oturan Aboubakar için Porto taraftarları: ”Geçen sene Aboubakar’ın futbol hayatının bittiğini düşünmüştüm. Yürüyemiyordu bile. Beşiktaş’ta 70 dakikayı zorla çıkartıyor ama müthiş goller attı!

Aboubakar bizdeyken sakat sakat oynadı. Keşke sakat oynamasaydı da onu göndermeseydik. En büyük hatası iyileşmeden oynamak istemesiydi. ”Aboubakar, Türkiye’de bizde bulamadığı şeyi buluyor: Devamlılık…” yorumlarını belirtti. Ayrıca Portekizli taraftarlar, futbol hayatının bittiğini söyledikleri yıldız futbolcu Aboubakar’ın derbide ilk attığı golün mükemmel olduğunu ve çok şaşırdıklarını ifade ettiler.

KADIKÖY’DE TARİH YAZAN İSİM SERGEN YALÇIN

15 yılı aşkın bir sürenin ardından Kadıköy’de galibiyet kazanan Beşiktaş bu galibiyet ile puanını 16’ya yükselterek 8. sıradan 4.lüğe çıktı. Yarışa ortak olan Beşiktaş Teknik Direktörlüğüne geldikten sonra Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a kaybetmeyen Sergen Yalçın: “Ligin başlangıcı iyi olmamıştı ama yavaş yavaş sistemimiz oturmaya başladı. İyi yolda gidiyoruz. Önümüze umutla bakabiliyoruz. Gelecek için umutlarımız artıyor.” dedi.