BEŞİKTAŞ SERİDE ÖNE GEÇTİ

Posted by

ING basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final mücadeleleri kapsamında yapılan serinin ilk karşılaşmasında siyah-beyazlı ekip Beşiktaş Tofaş karşısında harika bir geri dönüş yaparak mücadeleyi kazandı ve seride öne geçmeyi başardı.  Karşılaşmanın 1 bölümünde 22 sayı geriye düşen siyah-beyazlı ekip Beşiktaş son periyotta harika bir performans ortaya koyarak Tofaş takımını iki farkla 92-90 mağlup ederek seriyi 1-0 yapmayı başardı.

İLK DEVREDE DENGELİ OYUN

Dengeli başlayan play-off çeyrek final mücadelesinde yetenekli oyuncularının yapmış olduğu skor katkıları ile karşılaşmaya Trento getiren siyah-beyazlı ekip Beşiktaş yetenekli genç oyuncusu alperenim de göstermiş olduğu harika performans sayesinde ilk 5 dakikada farkı 8’e çıkararak skoru 16-8’e getirdi. Verilen Mola sonrasında serbest atış noktasına yakın bölgelerini ev sahibi ekip Tofaş iyi kullanmasına rağmen konuk ekip Beşiktaş ilk periyodu 5 sayılık fark ile 30-25 Üstün kapatmayı başardı. 

İkinci çeyreğe iyi bir başlangıç yapan Beşiktaş karşısında karşılaşmanın kontrolü ele alan Bursa temsilcisi periyodun ortalarına doğru skoru 35-35 yapmayı başardı. Periyotta geriye kalan dakikalarda dengeli oyun hâkim olurken ev sahibi Tofaş soyunma odasına 3 sayı farkla 51-48 önde gitmeyi başardı.

HARİKA GERİ DÖNÜŞ

Mücadelenin 3. çeyreğinde Bursa temsilcisinin üstünlüğü vardı. Yetenekli oyuncularından göstermiş olduğu performans sayesinde farkı 10 sayıya çıkarmayı Başaran Tofaş skoru 58-48’e getirirken ikinci devrenin bitimine dakikalar kala farkı 22’ye çıkarmayı başardı. Periyodun devamında da iyi bir performans ortaya koyan Tofaş son çeyrekte 15 sayı fark ile 84-69 Üstün girmeyi başardı.  Mücadelenin son çeyreğinde iyi bir başlangıç yapamayan ve 6 dakikada yalnızca 2 basket bulabilen ev sahibi Tofaş hücumda yokları oynadı. 

Bu dakikadan sonra yetenekli oyuncusu Alperen’in göstermiş olduğu iyi performans sayesinde 15-2 seri yakalayan konuk ekip Beşiktaş dakikalar 36 gösterirken farkı 2 sayıya kadar indirmeyi başardı ve skor 86-84 oldu.  Mücadelede geriye kalan dakikalar büyük bir heyecana sahne olurken karşılaşmanın sona ermesine 1 dakika 38 saniye kala İstanbul temsilcisi karşılaşmada 1 sayı fark ile üstünlük kurdu. Karşılaşmanın kalan suresinde iyi performans ile devam eden Beşiktaş mücadele 2 sayılık fark ile 92 90 kazanmayı başardı.