BEŞİKTAŞ SAVUNMA İSTİYOR

Posted by

Ligin ilk yarısına lider girmeye hazırlanan Beşiktaş transfer dönemini boş geçirmek istemiyor. Önceliği kadro dışı kalan Isımat Mirin, Douglas ve Lens’in gönderilmesine veren siyah beyazlılar Adem Llajic’ten de umudunu kesmiş durumda.

Oyuncunun yüksek maaşı ve verimliliği takımda tartışmalara neden olurken teknik direktör Sergen Yalçın ise Llajic’in gönderilmesine onay verdi.

Mali şartları oyuncu göndererek düzeltmek isteyen başkan Ahmet Nur Çebi ise ligde gösterilen performansın ardından Sergen Hoca’ya transfer hediyesi vermek istiyor.

ÖNCELİK STOPER

Ligde Isımat Mirin’den kadro dışı kalması sebebiyle yararlanamayan Sergen Yalçın Enzo Roco’nun performansından ise memnun kalmamış ve Fatih Karagümrük’e kiralamıştı.

Sezon başı Atletico Madrid takımından transfer edilen Francisco Montero ise beklentilerin altında performans göstermiş ve siyah beyazlılar adına sadece 7 maça ilk 11 başlamıştı.

Bütün bu koşullar göz önüne alındığında stoperde birçok maçta takımın emektar kaptanlarından Necip Uysal forma giymişti.

Asıl mevki orta saha olan Necip her ne kadar iyi performans gösterse de Beşiktaş savunma pozisyonunda işini şansa bırakarak şampiyonluğu kaybetmek istemiyor.

Gündemine öncelikle Alanyaspor’un tecrübeli stoperi Steven Caulker’ı alan siyah beyazlı yönetim gerek oyuncunun tecrübesi gerekse sezon sonu bitecek sözleşmesi sebebiyle İngiliz oyuncuyu listenin ilk sırasına koymuş durumda. Alanyaspor ile görüşmelere devam eden yönetim transferi bu hafta sonuna kadar bitirmek istiyor.

Arjantin basınının iddiasına göre Beşiktaş Alexander Barboza’yı istiyor. Arjantin’in Independiete takımın formasını giyen 25 yaşındaki stoper Caulker’ın alternatifi durumunda.

1.93 boyundaki stoperin sözleşmesi 2023’te biterken oyuncunun mevcut değeri 4 milyon Euro civarında. Sol ayaklı olması sebebiyle transferi düşünülen futbolcu 2019 yılında 3.3 milyon Euro karşılığında River Plate’den transfer edilmişti.

KONYASPOR’DAN ABDÜLKERİM

Halihazırda yabancı kotası dolu olan Beşiktaş yabancı futbolcularını gönderememesi halinde stoper bölgesine Konyaspor’dan Abdülkerim Bardakçı’yı transfer etmek istiyor.

Sol ayaklı olması sebebiyle transferi gündeme gelen 26 yaşındaki futbolcu bu sezon takımıyla 15 maça çıkıp 3 asist yaptı. Sol bek ve ön libero pozisyonunda da oynayabilen futbolcunun sözleşmesi 2022 yılında biterken mevcut piyasa değeri ise 1 milyon Euro.

Bu sezon Konyaspor’un 4 büyüklere karşı oynadığı maçarda dikkat çeken futbolcunun geleceği merak konusu.