BEŞİKTAŞ GENÇLERBİRLİĞİ 3-0 BİTTİ

Posted by

Süper Lig’in 25. haftası bitti. 25. haftanın son maçlarından birisi de Gençlerbirliği’nin ev sahipliği yaptığı Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçıydı. Süper Lig’den düşme tehlikesiyle karşı karşıya gelen Gençlerbirliği ve eski formuna geri dönen bir beşiktaş karşı karşıya geldi.

Maçın kazananı 3-0’lık ezici bir skor ile kara kartal Beşiktaş kazandı. Beşiktaş deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Gençlerbirliği ile formda bir performans sergiledi ve sahaya kazanmak için çıktığı için maçı kazanarak evine döndü.

3 BÜYÜKLER YARIŞIYOR

Süper Lig liderlik yarışı ve şampiyonluk yarışında 3 büyük takım hatta arkadan sessizce ve oldukça başarılı gelen Trabzonspor ile beraber 4 büyük takım kıyasıya bir rekabet ve yarış içerisiden. Şu an avarej farklı ile Galatasaray liderlik koltuğunda oturuyor.

51 puanla 3 büyük takımda eşit bir puana sahip. Bundan sonraki her hafta oynanacak olan maç çok önemli çünkü dengeler çok değişken ve bir takımın bir haftalık maç kaybı demek aslında onun için liderlik yarışından belki de haftalarca uzak kalması demek.

Beşiktaş kayıp hafta yaşamamak için dün, 15 Şubat Pazartesi günü oldukça eksik bir deplasman kafilesi ile Ankara’da sahaya çıktı fakat maçı 3-0’lık ezici bir skor ile kazandı ve 3 puanı hanesine yazdırdı. Ev sahibi takım Gençlerbirliği ise düşme tehlikesini bir nebze olsun hafifletemedi ve bir maç daha kaybederek çıkış bileti için gördüğü ışığı kendinden uzaklaştırdı.

CENK TOSUN MAÇTA YILDIZLAŞTI

Misafir takım Beşiktaş maçın ilk golünü 4. dakikada Rachid Ghezzal sayesinde kaydetti. Rachid Ghezzal maçın ilk dakikalarında takımını öne geçiren golü attı ve skor 1-0 oldu. Maça hızlı ve baskın başlayan Beşiktaş bunu devam ettiremedi.

Maçın ilk yarısı 1-0’lık skor ile Beşiktaş’ın üstünlüğünde bitti. Karşılaşmanın ikinci yarısında da skor hemen değişmedi. Sergen Yalçın durumu değiştirmek için Cenk Tosun kartını kullandı. Beşiktaşlıların Tosun Paşa’sı maça 62. dakikada girdi.

Çok geçmeden Cenk Tosun 89. dakikada 3 yıl aradan sonra Süper Lig maçında, Gençlerbirliği’ne karşı ilk golünü attı ve skor 2-0 oldu. Cenk Tosun hızını alamadı ve ilk golünden 5 dakika sonra bir gol daha atarak skoru 3-0 yaptı.

Beşiktaş ezici bir skor ile rakibini yendi ve istanbul’a galibiyeti göğüsleyerek döndü.