BEŞİKTAŞ FARK ATTI

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 18. hafta derbi mücadelesinde Beşiktaş Icrypex, misafir etmiş olduğu Galatasaray’a 18 sayı fark atarak, 82-64 kazanmayı başardı. Alınan bu sonuç doğrultusunda siyah-beyazlı ekip, ligdeki 9. galibiyetini elde etmiş oldu. Sarı kırmızılı takım ise 12. defa yenik oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Derbi mücadelesi tempolu bir oyunla başladı. Motum’un sayılarına Blackmon’ın üç sayılık basketleriyle cevap veren Beşiktaş Icrypex, 3. dakikayı 6-4 önde geçti. Macon Jr’ın arka arkaya kaydettiği sayılarla hücumda ritmini gören Galatasaray, 6. dakikayı 10-9 üstün bitirdi.

Top kayıpları icra eden sarı kırmızılılar karşısında pota altından basketler kaydederek üstünlüğü tekrar yakalayan siyah-beyazlı ekip, ilk çeyreği 19-16 önde tamamladı. İkinci periyoda kara kartal Beşiktaş Icrypex, daha iyi başladı.

Berry II ve Şehmus Hazer’le basketler gören ev sahibi takım, 12. dakikada farkı 10 sayıya (26-16) çıkardı. Basit top kayıpları icra eden siyah-beyazlılar karşısında pota altında Williams’la müessir olan Galatasaray, 13. dakikada farkı 6 sayıya indirdi: 26-20.

Çeyreğin ikinci bölümünde oyunda gidişat tekrar yükseldi. İki ekip da süratli hücumlarla skor üretirken Beşiktaş Icrypex, farkı tekrar açarak 19. dakikayı 42-29 önde geçti. Siyah beyazlı Beşiktaş ekibi, derbi maçta soyunma odasına da 42-29 üstün girdi.

İKİNCİ DEVRE

İkinci yarı karşılıklı basketlerle başlarken farkın kapanmasına göz yummayan Beşiktaş Icrypex, 23. dakikayı 49-39 önde bitirdi. Motum ve Macon Jr ile skor üreten sarı kırmızılı Galatasaray’a süratli hücumlarla cevap veren siyah-beyazlı ekip, Alperen Şengün, Şehmus Hazer ve Egehan Arna’yla peşi sıra basketler buldu ve 29. dakikanın başlangıcında farkı 18 sayıya çıkardı: 64-46.

Top kayıplarına çözüm bulamayan sarı kırmızılı ekip önünde Berry II ile çeyreğin bitimine 15 saniye kala üç sayılık basket kaydeden Beşiktaş Icrypex, son çeyreğe 19 sayılık farkla 67-48 girmeyi başardı.

Son çeyrekte siyah-beyazlılar, Egehan Arna’nın üç rakam çizgisinin gerisinden kaydettiği basketle 34. dakikada farkı 25 sayıya yükseltti: 75-50. Oyundan düşen Galatasaray karşısında rahat sayılar bulmaya devam ederek üstünlüğünü korumuş olan Beşiktaş Icrypex, derbiyi 82-64 kazandı.

Siyah beyazlı takımda Berry II 17, Blackmon ve Şehmus Hazer 13’er rakam, Alperen Şengün ise 10 rakam, 7 blokla oynadı. Sarı kırmızılı Galatasaray’da ise Motum’un 22, Macon Jr’ın 14 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.