BEŞİKTAŞ EVİNDE MAĞLUP

Posted by

ING Bankası’nın sponsorluğunu yaptığı basketbol Süper Ligi’nde 20. hafta mücadelesinde Anadolu Efes, kendi sahasında ağırladığı Beşiktaş Icrypex karşısında 84-80’lik skorla galip geldi.

EFES 20’DE 20 YAPTI

Bu sonucun ardından Anadolu Efes, ligde mükemmel bir istatistik yakalayıp çıktığı 20 karşılaşmanın 20’sine de kazandı ve açık ara liderliğini devam ettirdi. Beşiktaş Icrypex ise bu sezon ligde 10. kez sahadan mağlup ayrıldı.

Hızlı ataklarla ve yüksek yüzdelerle başlayan mücadelenin ilk çeyreğinde iki takım da oldukça iyi skor üretti. İlk çeyrekte Anadolu Efes’in oyuncusu Moerman’ın etkili performansıyla daha çok sayı üreten Anadolu Efes, Beşiktaş Icrypex ekibinden Johnson ve Şehmuz Hazer ile boyalı alanda dengeyi sağlamak için yoğun çaba sarf etmesine rağmen çeyreğin son anlarında gelen sayıyla 27-25 önde kapattı.

İlk çeyreğe oranla daha yavaş tempoda ilerleyen ikinci çeyrekte Beşiktaş Icrypex, periyodun son 4 dakikasında 33-38 önde olmasına rağmen, Efes’in ard arda kaydettiği 3 sayılık basketlerle devre arasına 42-41 mağlup olarak gitti.

Devre arasında kendine gelen ve 3. çeyrekte oyuna daha etkili başlayan taraf Beşiktaş Icrypex oldu. Üç sayılık çizginin gerisinden ve pota altından kaydettiği sayılarla maçın 25. dakikasında 56-49 öne geçen rakibi Beşiktaş Icrypex’e sayı vermeden 7 sayı kaydeden Anadolu Efes, dakikalar 27’yi gösterirken maçta eşitliği sağladı.

Beraberliği yakalamasının ardından daha sert oynamaya ve defansa daha çok öncelik veren Anadolu Efes, yine kritik anlarda kaydettiği üç sayılık atışlarla rakibi Beşiktaş Icrypex karşısında skoru 9 sayılık farka getirdi ve 3. çeyreği 67-58’lik skorla kendi lehine sonuçlandırdı.

SERBEST ATIŞLARLA GALİBİYET GARANTİLENDİ

Son periyot olan 4 periyotta Yine hızlı ve etkili şekilde maça başlayan Anadolu Efes, oyuncusu Musa’nın attığı basketlerle dakikalar 35’i gösterirken iki takım arasındaki farkı 14’e kadar çıkardı. Böylelikle skor 77-63’e geldi.

Beşiktaş Icrypex, rakibinin farkı açması karşısında toparlanmak için mola aldı. Beşiktaş Icrypex, aldığı mola sonrası 35. ve 38. dakikalar arasında geçen 3 dakikada farkı 6’ya kadar indirdi.

Beşiktaş Icrypex’in farkı indirmek adına daha sert savunma yapması ile beraber faul hakkını doldurmasını bir fırsat olarak değerlendiren ve kazandığı serbest atışlarla daha garanti sayı bulan Anadolu Efes, bu sayede tekrar sayı üretmeye başladı ve son çeyreği 84-80 önde kapatarak mücadelede galip gelen taraf oldu.