BEŞİKTAŞ BAŞARISINA BAŞARI EKLİYOR

Posted by

Süper toto süper Lig’in 31. haftası bittiğinde siyah-beyazlı takım Beşiktaş 64 puanla liderlik koltuğunda oturuyorum. Süper toto Süper Lig milli maç arası verildi ve Lig’in 32. haftası Nisan ayında başlayacak. Şampiyonluk kupasının kazanılmasına sadece 11 hafta kaldı.

Sergen Yalçın yönetimindeki Beşiktaş’ta oyuncular bu sezon hem ziraat Türkiye kupasını kazanmak hem de 11 haftanın sonunda şampiyonluk kupasını kazanarak çift kupayı Beşiktaş yönetimine ve Beşiktaş taraftarları armağan etmek istiyorlar.

BEŞİKTAŞ SAHADA UÇUYOR

Spor Toto Süper Lig’in bu sezonki en başarılı takımlarından birisi şüphesiz ki siyah-beyazlı Beşiktaş ekibi. Sergen Yalçın ‘la beraber daha da yükselen ve başarısını başarı ekleyen Beşiktaş ekibi bu sezon hem ziraat Türkiye kupasını hem de şampiyonluk kupasını kazanmaya oldukça yakın.

Ziraat Türkiye kupası finalinde Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş maçı kazanarak kupayı kendi evine almak istiyoruz. Aynı zamanda da Süper ligin bitmesine 11 hafta kaldığı için Beşiktaş bu 11 haftayı en iyi şekilde değerlendirerek kupayı kaldırmak istiyor.

Beşiktaş şu an 64 puanla lider konumunda ve en yakın rakibi Galatasaray ile arasında Üç puan fark var. Beşiktaş’ın bir hafta eksi olduğu için oldukça avantajlı bir konumda ve bu avantajını süper toto süper Lig’in sonuna kadar koruyarak kupayı rahat bir şekilde kaldırmak istiyor.

Sergen Yalçın’ın geçen aylarda yaptığı açıklamada Nisan ayında şampiyonluğu ilan edeceğini söylemişti ve başarılı teknik direktör öğrencileri ile beraber sözünde durdular ve şu an şampiyonluğa en yakın takım olarak milli maç arasından sonra yeni maçlara başlayacaklar.

BEŞİKTAŞ’IN ÖĞRENCİLERİ ÇOK İYİ

Siyah-beyazlı takımın öğrencileri bu sezon en iyi dönemlerini geçiriyorlar. Özellikle kaleci ersin destan oğlu çıktı her maçta kalesine bir duvar örerek hiçbir topa geçit vermeyerek maçı tamamlıyor.

Aynı zamanda Beşiktaş’ın özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin milli maçlardaki performanslarıyla gösterdiler ki oldukça güçlüdür oldukça performans yüksekler ve oldukça formda bir yapıyla sahaya çıkıyorlar.

Beşiktaş’ın Süper Lig maçlarında da özellikle gol atan oyuncuları genelde yabancı oyuncuları oluyordu. Sergen Yalçın milli maç arasında milli maçlara giden oyuncuların yakından takip ederek onların performanslarıyla daha da gururlanıyor.

Kalan son 11 haftada Beşiktaş tüm performansını, tüm enerjisini, tüm formda olmuş halini sahaya koyarak rakiplerine korku salmak için sahaya çıkacak. Önünde mayıs ayında Galatasaray ile karşılaşacağı bir derdi var Beşiktaş bu darbeyi kazanarak bu sezonki derbi sonuçlarını daha da arttırmak istiyor.