BEŞİKTAŞ 37. HAFTADA DA LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 37. haftasında lider takım Beşiktaş sahaya çıktı ve liderliğini bir kez daha sağlamlaştırdı. Kendi evinde, kendi sahasında Kayserispor ile karşı karşıya gelen Beşiktaş maçı kazanarak üç puanla evdeydi. 75 puan ulaşarak Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını üçte sabitlen Beşiktaş 38. haftayı da kazanmak için hazırlıklara şimdiden başladı.

BEŞİKTAŞ MAÇTA ÜSTÜNDÜ

Süper toto süper Lig’in 37. haftasında Cüneyt Çakır’ın hakemlik yaptı Beşiktaş’a Kayserispor maçı 3-1 Beşiktaş’ın galibiyetiyle tamamlandı. Karşılaşmayı kazanmak için sahaya çıkan Beşiktaş oldukça iyi bir performans sergileyerek maçı kazandı.

Beşiktaş’ta eksik oyuncular çok fazla olduğu için zaten ne alacağım düzenlediği ve ayarladı ilk 11’i ile çıktı maçı üç golle kazandı. Karşılaşmanın dördüncü dakikasında hakem Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterdi ve Beşiktaş penaltı vuruşunu yapmak için topun başına geçti. Ghezzal Beşiktaş adını dördüncü dakikada penaltı vuruşunu ağlar ile buluşturdu ve skor 1-0 oldu.

Maç Beşiktaş için oldukça hızlı bir şekilde başladı. Karşılaşmanın altıncı dakikasında Kayserispor skoru eşitledi. Pedro Henrique gelişine vuruşunu yaptı ve skor 1-1 oldu.

Kayserispor için bu maç oldukça önemlidir. Eleme potasından çıkmak isteyen Kayserispor lider takım Beşiktaş karşısında kesin bir galibiyet aramak istiyordu. Karşılaşmanın 13. dakikasında Beşiktaş tekrar öne geçti. Bu sefer N’Koudou vuruşunu yaptı ve skor 2-1 oldu. Karşılaşmanın ilk yarısı Beşiktaş’ın üstünlüğüyle tamamlandı.

BEŞİKTAŞ İKİNCİ YARIDA DURMADI

Süper toto süper Lig’in 37. haftasında Beşiktaş Kayserispor ile karşılaştığı maçın ikinci yarısında da oldukça baskın bir performans sergiledi. Maçın ikinci yarısında kalesini gole kapatan Beşiktaş Kayserispor’un kalesini tekrar havalandırdı. N’Koudou skoru 3-1 yapacak golü attı.

Spor Toto Süper Lig’in 37. haftasında Beşiktaş kendi evinde, kendi sahasında üç puanla üç gol atarak kazandı. Aldığı üç puanla 75 puanla yükselen Beşiktaş liderliğini sağlamlaştırdı.

Kayserispor takımı ise Beşiktaş’ın sahasında üç puan kaybetti 35 puan da kalarak 19. sırada tehlike hattında yerini aldı. Kalan haftalarda her iki takımda en iyi performans çıkacaklar. Beşiktaş liderliğini devam ettirmek isterken Kayserispor’da eleme potasında çıkmak istiyor.