BeIN Media Grubu’ndan Türkiye Futbol Federasyonu’na 200 Milyon

Posted by

BeIN Media Grubu’ndan Türkiye Futbol Federasyonu’na 200 Milyon yatırıldı. Yayıncı kuruluşlar ile kulüpler geçtiğimiz günlerde kendi arasında anlaşmıştı. BeIN Media Grubu, kulüplere aktarılmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’na 200 milyon TL yatırdığını bildirdi. Kulüplerin yayıncı kuruluş olan BeIN Sports’tan talep ettikleri miktar fazla geldi ve görüşmeler sonrasında orta yol bulunarak anlaşma 2 milyar 650 milyon TL’ye sağlandı.

Resmi açıklamalar ile BeIN Media Grup tarafından yapılacak olan tam ödemenin 2 milyar 650 milyon olduğu açıklandı. Daha önceki görüşmelerde istenen 3 Milyar TL’nin mümkün olmadığı açıklamalara eklenirken yayıncı kuruluş ürkiye Futbol Federasyonu’na önceden yüklü bir ödeme yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile beIN Media Grup CEO’su Yousef Al-Obaidly Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun moderatörlüğünde bir araya gelmişti.

Yapılan görüşme sonrasında taraflar anlaşmış ve başkan Kasapoğlu anlaşmayı sosyal medya hesaplarından, “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve beIN Media Grup CEO’su Yousef Al-Obaidly ile Bakanlığımızda bir araya geldik.

Türkiye Futbol Federasyonu ile beIN SPORTS arasında anlaşma sağlandığı bilgisini paylaşmak isterim. Her iki tarafa da teşekkür eder, Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim.” Sözleri ile futbol severlere duyurmuştu.

Yıllık 2 Milyar 650 Milyon TL’ye Anlaşıldı

Kulüpler yayıncı kuruluş olan BeIN Media Grup ile 3 milyar TL’lik bir anlaşma bekliyordu. Fakat kulüplerin yayıncı kuruluş olan BeIN Sports’dan talep ettikleri miktar fazla geldi ve görüşmeler sonrasında orta yol bulunarak anlaşma 2 milyar 650 milyon TL’ye sağlandı.

Aynı zamanda Süper Lig’in isim hakkında sahip olan yayıncı kuruluş BeIN Media Grup, anlaşmaya dair “Süper Lig’in isim hakkına sahip olduğumuz için 300 milyon TL, 2 milyar 650 milyon TL’nin içerisinde yer alacak” açıklamalarında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’na 200 Milyon TL Yatırdı

Tükiye Futbol Federasyonu ve BeIN Media Grup anlaşması sonrasında beIN Media Grup’tan yeni bir hamle geldi. BeIN Media Grup, Türkiye Futbol Federasyonu’na kulüplere dağıtılmak üzere toplam 200 milyon TL’lik bir ödeme yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu önümüzdeki günlerde pay dağılımına göre kulüplere yapılacak ödemelerin belirleneceği ve ödemelerin gerçekleştireceğini duyurdu. Kulüplere yapılacak olan pay dağılımı ise futbol severler ve kulüpler arasında merak konusu.