Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası Başlıyor

Posted by

FIBA Basketbol Kadınlar Avrupa Kupası 19 Ocak Salı günü başladı. A Grubu’nda yer alan Bellona Kayseri Basketbol takımı Macaristan’ın Györ kentinde oynanacak olan seride ev sahibi ülke ekiplerinden biri olan KSC Szekzard, Uni Gyor ve Ukrayna temsilcisi BC Prometey ile karşılaşacak.

Bellona Kayseri Basketbol takımı, grubun ilk karşılaşmasında 19 Ocak Salı günü Uni Gyor takımı ile karşılaştı. Macaristan temsilcisi ile Györ Üniversite Spor Salonu’ndaki karşılaşma saat 19.00’da yapıldı. Antakya Spor Salonu’ndaki mücadele, saat 16.00’da oynandı. Birevim Elâzığ İl Özel İdare, ilk seri maçlarını Brno’da oynandı.

Hatay ve Kayseri Aynı Grupta

Hatay Büyükşehir Belediyespor ile Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, C Grubu’nda maçlarını yapacak. Rusya’nın Spartak Moskova ve Macaristan’ın VBW CEKK Cegled ekibinin de yer aldığı C Grubu’nun ilk seri maçları Hatay’da gerçekleşecek.

Hatay Büyükşehir Belediyespor ile Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, ilk seri maçında 19 Ocak Salı günü karşılaştı. Antakya Spor Salonu’ndaki mücadele, saat 16.00’da oynandı. Birevim Elâzığ İl Özel İdare, ilk seri maçlarını Brno’da oynandı.

B ve D Grupları’ndaki Ekipler Ve Durumlar

D Grubu’nda yer alan Birevim Elâzığ İl Özel İdare, ilk seri maçlarını ise Çekya’nın Brno kentinde yapacak. Birevim Elâzığ İl Özel İdare, 19 Ocak Salı günü Rusya temsilcisi MBA Moskova ile TSİ 17.00’da karşılaştı. D Grubunda aynı zamanda Çekya temsilcisi KP Brno ve Polonya’nın InvestIn The West ENEA takımları da yer alıyor.

OGM Ormanspor ise 21 Ocak’ta mücadelesine başlayacak. OGM Ormanspor’un yer aldığı B Grubu maçları is Ankara’da yapılacak. Ankara’da oynanacak olan karşılaşmalar M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu’nda yapılacak. B Grubu’nda aynı zamanda Macaristan’dan Aluinvent DVTK ve İsrail’den Ramla takımları da yer alıyor.

OGM Ormanspor ise saat 17.00’da;

21 Ocak Perşembe günü Ramla’yla,

22 Ocak Cuma günü ise Aluinvent DVTK takımıyla karşılaşacak.

İsveç ekipleri ise takımlarda yer alan yeni tip korona virüs (covid-19) vakaları nedeni ile ilk seri maçlarına katılamayacak. Bu nedenle takımlar hükmen mağlup sayılacak. Organizasyonun ikinci seri maçları ise 16 Mart’ta başlayacak. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.