Başakşehir Sahasında Topla Değil Karla Mücadele

Posted by

Süper Lig’in 19’uncu haftasında son şampiyon Medipol Başakşehir, Sivasspor’u konuk etti. Son şampiyon Medipol Başakşehir’in 2015’ten bu yana Sivasspor maçlarından galip ayrılamama geleneği bozulmadı.

Karlı Zeminde Puanlar Paylaşıldı

Süper Lig’in 19’uncu haftasında son şampiyon Medipol Başakşehir, Sivasspor’u konuk etti. Son şampiyon Medipol Başakşehir’in 2015’ten bu yana Sivasspor maçlarından galip ayrılamama geleneği bozulmadı.

2015’ten bu yana Süper Lig’de Sivasspor ile 9 kez kozlarını paylaşan Medipol Başakşehir rakibini mağlup edemedi. Süper Lig’de oynana son 9 karşılaşmada 7 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Medipol Başakşehir’in, Sivasspor talihsizliği devam etti.

Sivasspor ise 2020 – 2021 sezonunda tam bir deplasman fatihi. Kırmızı beyazlı ekip Medipol Başakşehir ile alınan 1 – 1’lik beraberliğin ardından 9 deplasman karşılaşmasında 14. puanını aldı. Alınan 1 – 1’lik eşitliğin ardından takımlar puanı paylaştı.

1 -1’lik skor ile her iki takımda hanesi 1 puan ekledi ve 23 puana ulaşan iki takımdan Sivasspor averaj farkı ile Süper Lig’de 10’uncu sırada yer alırken son şampiyon Medipol Başakşehir 11’inci sırada kaldı.

Görünmez Adamlar

İstanbul’da oluşan yoğun kar yağışı nedeniyle hakem Alper 4’üncü dakikada maça turuncu top ile devam edilmesi kararı aldı. Kar yağışının şiddetini arttırması ile yeşil saha bir anda beyaza büründü. Devre arasında sahada gerekli temizlikler yapıldı ve siyah toz ile sahanın çizgileri yeniden çizildi.

Karşılaşmanın 38’inci dakikasında Ali Şaşal topu yerde sektirmek istedi ancak sekmeyen topu yeniden eline alınca Medipol Başakşehir çift vuruş kazandı. Oluşan pozisyonda Danijel Aleksic takımını 1 – 0 öne geçiren golü kaydetti.

Kafa kafaya geçen karşılaşmada her iki takımın oyuncuları önce zemin ile sonra birbirleri ile mücadele etti. Devre arasına 3 dakika kala 42’inci dakikada gelişen Sivasspor atağında kaptan Hakan Arslan’ın attığı gol ile skor 1 – 1 e geldi ve takımlar puanı paylaştı.

Sivasspor’un yoğun kar yağışı altında beyaz formayı tercih etmesi Avrupa basınında geniş yer edindi. Özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında kar yağışının artması ile Sivasspor futbolcuları görünmez bir hale geldi. Öyle ki Globe Esporte Sivasspor futbolcuları için karda beyaz forma ile oynayan oyuncuların görünmez olduğunu yazdı.

Öte yandan hakem Alper Ulusoy’un karla kaplı zeminde beyaz köpük ile baraj çizgisini belirlemeye çalışması da sosyal medyanın bir başka gündemi oldu.