BAŞAKŞEHİR GAZİANTEP’TE 3 PUAN KAYBETTİ

Posted by

Ben Toto Süper Lig’in 33. haftasında Gaziantep futbol kulübü kendi evinde, kendi sahasında Gaziantep Kalyon Stadı’nda Medipol başakşehir ile karşı karşıya geldi.

Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan her iki takımda maça kazanmak için sahaya çıkmıştı. Maçı kazanan takım ve 90 dakikanın ardından yüzleri gülen taraf ev sahibi takım Gaziantep futbol kulübü oldu.

Mağlubiyetle ayrılan Medipol Başakşehir 33 puanda kaldı.33 puanla şu an Spor Toto Süper Lig’de 17. sırada yer alan Medipol Başakşehir gibi tehlike bölgesinden sadece bir basamak üstünde yer alıyor. Ev sahibi takım Gaziantep futbol kulübü 50 puana ulaştı ve beşinci sıraya yükseldi.

BAŞAKŞEHİR KALESİNİ KAPATAMADI

Medipol Başakşehir takımı biri penaltıdan olmak üzere iki gol kalesinde gördü. Kalesini bir türlü kapatamayan ve savunamayan Başakşehir Gaziantep’in sahasında üç puan kaybetti.

Maçın ilk golü 32. dakikada penaltı vuruşu ile geldi. Gaziantep futbol kulübü 32. dakikada Penaltı hakkı kazandı. Penaltı vuruşunun başına Alexandru Maxim geçti ve şutu gol oldu. Alexandru Maxim takımını 32. Dakikada 1-0 öne geçirdi.

Maçın ilk yarısı Gaziantep’in 1-0’lık üstünlüğüyle tamamlandı.

BAŞAKŞEHİR SKORU EŞİTLEYEMEDİ

Konuk ekip Başakşehir ikinci yarıda skoru eşit demedi. Score eşitlemeyen Medipol Başakşehir Gaziantep futbol kulübünün bir gol da atmasına izin verdi. Maçın ikinci gölünü Gaziantep futbol kulübü 52. dakikada penaltı vuruşunu yapan Alexandru Maxim ile kaydetti.

Medipol Başakşehir takımın 52. dakikadan sonra skoru eşitleyebilmek için iki gol daha atması gerektiğini biliyordu.Fakat Medipol Başakşehir bu iki golü Gaziantep karşısında atamadı. Medipol Başakşehir’in artık hedefi ligde kalmak ve elenme potasındna uzaklaşmak. Geçen sezonun şampiyonu Başakşehir bu sezon ligde kalmak için ciddi bir uğraş ver performans sergiliyor.

İki golü bulamayan Medipol Başakşehir takımı Gaziantep futbol kulübünü sahasında üç puan kaybederek sahadan ayrıldı. Mağlubiyetle ayrılan Medipol Başakşehir 33 puanda kaldı.33 puanla şu an Spor Toto Süper Lig’de 17. sırada yer alan Medipol Başakşehir gibi tehlike bölgesinden sadece bir basamak üstünde yer alıyor. Ev sahibi takım Gaziantep futbol kulübü 50 puana ulaştı ve beşinci sıraya yükseldi.