Barcelona’nın Başına Thomas Tuchel Geçiyor

Posted by

Barcelona’dan Josep Maria Bartomeu yöneti kurulundan istifa etmesinin ardından başkanlık seçimi yapılacak. Başkanlık seçimi ile ilgili Barcelona’dan flaş bir açıklama yaptı.

Bild’in yaptığı habere göre; Barcelona başkan adaylarından biri, seçilmesi halinde Ronald Koeman’ın yerine teknik direktör olarak Thomas Tuchel’i düşündüğünü yazdı. Bu karar ve düşünce gündeme bomba gibi düştü.

Kötü gidişin devam etmesi durumunda ise Chelsea’nin de Lampard’ın görevine son verip Tuchel’i göreve getirme planının olduğu yazıldı.

Barcelona Kötü Gidişata Dur Diyor

2 yıl görev yaptıktan sonra Alman teknik direktör Thomas Tuchel Paris Saint Germain yönetimi tarafından görevden alındı.

Thomas Tuchel yönetiminde Paris Saint Germain, iki Ligue 1 şampiyonluğu, iki Trophees de Champions, bir Coupe de France, bir Coupe de la Ligue kazandı ve ilk ke takım tarihinde Şampiyonlar Ligi finaline ulaştı.

Thomas Tuchel takımda iken ve Ronald Koeman’ın Barcelona’da tüm yanlışları yapmaya hız kesmeden devam ederken, Hollandalı teknik  ismi Alman Thomas Tuchel ile değiştirmek Barcelona’yı doğru yöne çevirecek mi?

Barcelona’da son dönemlerde başta Lionel Messi olmak üzere takım içinde bazı futbolcuların eleştirdiği Josep Maria Bartome, kulüp üyelerinin yönetim kurulunu düşürmek için toplantı düzenlemesi ve imza toplamasının ardından yaşanan gelişmelerden dolayı yönetim kurulunun diğer üyeleri ile birlikte toplu olarak istifasını kulübe sunmuştu.

Barcelona yaşanan bu tatsız olaylar ardından bir başkanlık seçimi gerçekleştirecek. Ünlü Alman gazetesi Bild Barcelona’nın başkanlık seçimi ile ilgili şok bir iddia ortaya koydu. Yapılan habere göre başkan adaylarından biri, seçilmesi halinde takımı Thomas Tuchel’e emanet etmek istiyor.

Takım Thomas Tuchel’e Emanet Edilecek

Söz konusu haberde ismi belirtilmeyen adayın Thomas Tuchel’in Barcelona için en uygun isim olduğunu düşündüğü burgulandı. Takım içerisindeki kötü gidişata bir dur denmesi gerektiğini belirtirken bu durumun Chelsea‘nin de Lampard’ın görevine son verip Thomas Tuchel’i göreve getirerek düzelebileceğini belirtti.

Paris Saint Germain’e 2.5 yılda 6 kupa kazandıran Alman teknik adama yaklaşık 8 milyon Euro tazminat ödenecek. Bu durumda Thomas Tuchel’in bir mola vermeyi düşünmediği ve tüm tekliflere açık olduğu belirtildi.