Arkasspor’a büyük şok

Posted by

Erkek Voleybol kategorisinde sezonun başlamasıyla Türkiye’yi Fenerbahçe HDI Sigorta’nın yanı sıra Arkasspor da CEV Şampiyonlar liginde temsil etme fırsatı bulmuştu.

Ancak bilindiği üzere pandemi durumu dolayısıyla denetim ve yönetmelikler çok fazla sıkılaştı. İzmir temsilcisi Arkasspor CEV Şampiyonlar Ligi B Grubunda yapacağı ilk 3 karşılamasında hükmen kaybetmiş sayıldı.

Takımda çıkan yeni tip corona virüs (Covid-19) vakaları sebebiyle temsilcimiz çıkacağı ilk 3 maçta hükmen mağlup sayıldığı bildirildi.

Avrupa Voleybol Federasyonu’nun yaptığı açıklama kapsamında İzmir temsilcimizin pandemi döneminde uygulanan sıkı coronavirüs kısıtlamaları sebebiyle mağlup kabul edildiğini belirtildi.

Kaç coronavirüs vakası olduğuna dair henüz bir açıklamada bulunmayan Arkasspor‘un Voleybol Efeler Ligi’nde oynayacağı maçlar henüz ertelenmedi.

Avrupa Voleybol Federasyonu’nun yaptığı bu açıklama ile İzmir temsilcimizin 8 Aralık ile 10 Aralık tarihleri arasında Fransa’da yapacağı Tours VB, Sir Sicoma Monini Perugia ve Cucine Lube Civitanova karşılaşmaları henüz sahaya çıkmadan 3-0 hükmen mağlubiyetle sonuçlanmış oldu.

Grupta geriye kalan mücadeleler ise İtalya’da oynanacak ve karşılaşmalar 9 Şubat ile 11 Şubat tarihleri arasında olacak.

İzmir temsilcimiz büyük şanssızlık sonucu 0 puanla çıkacağı bu karşılaşmalarda mucize arayacak. Formatı değişen CEV Şampiyonlar liginde bu sezon iç saha ve deplasman maçları olmayacak onun yerine tek bir şehirde oynanacak grup formatı benimsenmişti.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde pandemi formatı

Avrupa Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şu şekilde; Bulunduğumuz yıl içerisinde grup aşamalarında halihazırda 6 ayak şeklinde olan lig formatı 2 ayaktan oluşan turnuva formatı ile değiştirildi.

Temsilcilerimizin nerede oynayacakları belli oldu

Kulüplerden ve Federasyondan oluşan temsilcilerin olduğu internet üzerinden yapılan video konferans toplantısında Şampiyonlar Ligi’ne hangi takımların ev sahipliği yapacağı belirlendi.

Eczacıbaşı VitrA 8 Aralık- 10 Aralık 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

2. ayakta ise 2 Şubat- 4 Şubat tarihleri arasında Rusya’da olacak.

Diğer temsilcilerimizin Fikstürleri şu şekilde;

Fenerbahçe Opet, 1. Ayak 8 Aralık- 10 Aralık 2020 tarihleri arası İtalya’da, 2. Ayak 26 Ocak- 28 Ocak tarihleri arası Fransa’da oynayacak.

VakıfBank, 1. Ayak 24 Kasım- 26 Kasım 2020 tarihleri arası Bulgaristan’da, 2. Ayak 2 Şubat- 4 Şubat tarihleri arası Polonya’da oynayacak.