Arda Turan Yine Gündem

Posted by

Galatasaray’ın yıldızı ve kaptanı Arda Turan, katıldığı bir Youtube programında söyledikleriyle yine gündem oldu.

Altyapısından çıktığı Galatasaray’a karayerinin sonunda geri dönen Arda Turan geçmişini, kariyerini ve geleceğini Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu Az Önce Konuştum programında açık yüreklilikle anlattı.

Candaş Tolga Işık ile çok samimi bir sohbet gerçekleştiren Arda, artık Galatasaray’da oynamasının imkanı olmadığının farkında olduğunu belirten yıldız, Kuveyt, Katar gibi ülkelerden birinden teklif almadığı sürece futbol kariyerini sonlandıracağını, Süper Lig’de Galatasaray’dan başka takımda oynamayacağını ama alt ligde inandığı bir proje olursa maddi kaygı gütmeden bu projeye destek verebileceğini belirtti. Teknik direktör olma hayali olduğunu da belirten Arda, ekibini de şimdiden oluşturmaya başladığını söyledi.

Arda Turan Sergen Yalçın beni istedi

Arda Turan: ”Sergen Yalçın Beni Beşiktaş’a Çağırdı”

Program boyunca her biri manşet olabilecek sayısız cümle kuran yıldız oyuncu Barcelona günlerindeki antrenmanlardan, Türk futbolundaki sorunlara kadar Candaş Tolga Işık’ın her sorusuna cesurca cevaplar verirken program sırasında üzerinde pek durulmasa da çok ses getirebilecek itiraflarda da bulundu. Kötü günler geçirdiği sırada beklediği insanlardan ziyade Sergen Yalçın‘dan ciddi destek gördüğünü, Sergen Yalçın’ı bu sebeple çok sevdiğini ve o zor günlerde, o sırada Beşiktaş teknik direktörü olan Sergen Yalçın’ın kendisini arayarak ”Beşiktaş’a gelmek ister misin?” diye sorduğunu belirtti. Bu soruya karşılık hangi cevabı verdiğini söylemeyen oyuncuya cevabının ne olduğu da Candaş Tolga Işık tarafından sorulmadı.

Ayrıca Eyüpspor ile ilgili çıkan haberlere de cevap veren Arda Turan, Eyüpspor’u çok sevdiğini ancak kendisine böyle bir teklif olmadığı gibi kendisinin de böyle bir şeyi düşünmediğini beyan etti.

Hatalarını Kabul Etti

Hem gazeteci Bilal Meşe hem de şarkıcı Berkan’ın eşinin taciz edildiği iddiası ile ilgili olarak konuşan Arda Turan taciz iddiasında beraat kararı verildiğini ama içinin yine de soğumadığını, hayatı boyunca kimseyi asla taciz etmediğini belirten Arda Turan; Bilal Meşe olayında da tepkisinin hatalı olduğunu ama Bilal Meşe’nin para konusundaki haberinin de kesinlikle yalan olduğunu söyledi. Bilal Meşe’ye çok yakın olduğunu söyleyen Arda, arayıp bana sormadan böyle bir haber yapmasına hala çok kırgınım, dedi.

Siyasi konulardaki yorumları sebebiyle aldığı eleştirilere de cevap veren Arda Turan, hayatı boyunca hiçbir şekilde siyasi çıkar peşinde olmadığını, bu konularda her zaman doğru bildiğini yaptığını söyledi. Geçmişte bu konularda söylediği şeylerin arkasında olduğunu belirten oyuncu, referandum sürecindeki ”EVET” kampanyasına katılması ile ilgili olarak bugün olsa bugün yine aynı şekilde davranırım, bunun kişilerle alakası yok, ben sisteme yönelik bir evet demiştim diye konuştu.

Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından biri olan, Türkiye futbol tarihinin en görkemli kariyerine sahip yıldızı Arda Turan görünen o ki futbolu bıraksa da futbol gündeminde manşetleri süslemeye devam edecek.