Arda Güler’in Paris Saint Germain’i Reddettiği Ortaya Çıktı

Posted by

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Euro 2024 elemeleri kapsamında son olarak Hırvatistan ve Letonya ile karşı karşıya geldi. Her iki maçı da kazanmayı başardı. Bu sayede, eleme maçları Kasım ayında tamamlanacak olmasına rağmen Euro 2024’e katılmayı şimdiden garantiledi.

Türkiye, Euro 2024’te mücadele edecek 24 ülkeden birisi olacak. Bu turnuvada takımımızın en önemli kozlarından birisi de Arda Güler olabilir. 18 yaşındaki oyuncu, sakatlığından dolayı Eylül ve Ekim ayında oynanan milli maçlarda forma giyemedi. Fakat, oyuncunun Haziran ayına kadar düzelmesi ve şampiyonaya formda bir şekilde gitmesi söz konusu olacak. En azından Türk futbolseverlerin beklentileri bu yönde!

Real Madrid Oyuncuyu Geleceği Düşünerek Kadrosuna Kattı

Arda Güler, 2019 yılında henüz 14 yaşındayken Gençlerbirliği altyapısından Fenerbahçe altyapısına transfer oldu. Bu olay, oyuncunun kaderini değiştirdi. Arda Güler, yalnızca iki yıl sonra A takıma yükseldi. Onu 2021 – 2022 sezonunda A takıma çıkaran isim Vitor Pereira idi. 2022 – 2023 sezonu, Arda Güler için pek iyi başlamadı. Genç yıldız, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus ile anlaşamadı. Fakat, aradaki anlaşmazlıklar, sezonun ikinci yarısında ortadan kalktı. Arda Güler, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısının yıldızı oldu. Birçok maçta Fenerbahçe’yi kurtaran isimdi. Takımının son haftalara kadar şampiyonluk yarışının içerisinde kalmasını sağladı. Bilhassa Beşiktaş derbisinde ortaya koyduğu futbol çok beğenildi.

Arda Güler, 2022 – 2023 sezonunun tamamlanmasının ardından milli takıma çağrıldı. Haziran ayında Galler ile oynanan maçta harika bir gol kaydetti. Bu gol, oyuncunun hali hazırda var olan popülerliğini daha da arttırdı. Fenerbahçe’ye yakın olan kaynaklar, oyuncu ile Real Madrid, Barcelona, Paris Saint Germain, Benfica ve Ajax’ın ilgilendiğini iddia ediyorlardı. Bilhassa Barcelona ile Real Madrid arasında Arda Güler savaşı yaşanıyordu. Bu savaştan galip çıkan taraf Real Madrid oldu.

Eflatun beyazlı kulüp, Arda Güler’i var olan potansiyelinden dolayı kadrosuna kattı. Oyuncunun ilerleyen yıllarda Luka Modric’in yerini doldurabilecek bir isim olabileceği konuşuluyordu. Real Madrid, Arda Güler için Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro ödemeyi taahhüt etti. Buna ek olarak, oyuncunun sözleşmesindeki birtakım şartlar yerine getirildiği takdirde Real Madrid, Fenerbahçe’ye 10 milyon Euro daha ödeyecek.

PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi Arda Güler’i Çok İstiyordu

Arda Güler’in Real Madrid’e transferinin üzerinden neredeyse dört ay geçti. Ancak, halen daha bu transfer ile ilgili farklı iddialar ortaya atılıyor. Geçtiğimiz günlerde İspanyol medyasında yaz transfer döneminde Paris Saint Germain’in de oyuncuyu istediğine dair bir haber çıktı. PSG başkanı Nasser Al-Khelaifi’nin Arda Güler’e hayran olduğu ve onu ikna etmek adına çok çaba gösterdiğine değinildi. Fakat, Arda Güler, PSG’ye hiçbir zaman sıcak bakmayarak tercihini Real Madrid’den yana yaptı. Oyuncunun bu tercihinin doğru olup olmadığını zaman gösterecek.