ANTALYASPOR KUPADA BEŞİKTAŞ’IN RAKİBİ

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası’nda dün bir tarih yazıldı. Aslında bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nda hasretlerin son bulacağı bir sezon olacak. Antalyaspor ekibi 21 yıllık aradan sonra Ziraat Türkiye Kupası’nda finalist olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yine aynı şekilde 10 yıl aradan sonra Beşiktaş yine Ziraat Türkiye Kupası’nda finalist olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Antalyaspor ekibi rakibine hiçbir şekilde izin vermeyerek 2-0’lık bir skorla maçı kazandı. Maçın uzatmalara gitmesini bile istemeyen Antalyaspor ekibi ilk yarıda bir ikinci yarı da bir gol atarak 2-0’lık skor ile ikinci finalist oldu. Antalyaspor ekibi özellikle kalecisi Boffin ve savunmasıyla maçın kurtarıcı isimlerinden birisi oldu.

ANTALYASPOR’UN 21 YIL SONRA

Antalyaspor ekibi Ersun Yanal ile birlikte bu sezon oldukça başarılı bir performans sergiliyor. 53 yıllık kulüp hayatında ilk kez 13 hafta boyunca yenilmezlik serisi oluşturan Antalyaspor ekibi ne yazık ki geçen hafta o yenilmezlik serisini Alanyaspor kazasında kaybetti.

Fakat yine bir ilke imza atan Antalyaspor ekibi Ersun Yanal ile birlikte 21 yıllık kupa hasretine belki de bu sezon son verecek. 21 yıl aradan sonra yeniden kupada finalist olan Antalyaspor ekibi bu sezon bu hasreti noktalayabilecek mi kupayı kaldırabilecek mi oldukça merak ediliyor.

İKİ GOL İKİ YARIDA

Antalyaspor ekibi rakibine izin vermeyecek bir oyun kurmak istediğini daha maçın ilk dakikasında belli etti. Maçın ilk golü 18. dakikada Lucas Podolski tarafından kaydedildi. Aslında Antalyaspor ekibi hem savunmasıyla hem de kalecisi bu film ile birlikte rakibinin hiçbir hücumuna izin vermeyerek oyun kurdu.

İlk oyunda bu yüzden gecikmedi. Maçın ilk yarısında başka hiçbir gol olmadı ve aynı zamanda da Antalyaspor ekibi yine savunmasıyla yıldızlaşan bir ekip oldu. Maçın ikinci yarısında ise uzun bir süre skor tablosu değişmedi.

Maçın ikinci yarısında Alanyaspor ekibi beraberliği aramayı ne kadar çok istese de Antalyaspor hem savunmasıyla hem de kalecisi ile hiçbir hücumu kendi evlerinde kendi kalelerinde görmedi.

Maçın ikinci golü Antalyaspor rahatlamasını sağlayacak olan o gol 82. dakikada Hakan Özmert tarafından kaydedildi.

Antalyaspor’un savunması çok iyiydi ve tabii ki de her yeriyle, her alanda, her tarafıyla ve her pozisyonda gelen gol pozisyonlarını koruyan Boffin maçın yıldız ismi oldu. 21 yıllık hasretin son bulmasına sadece bir adım kaldı Antalyaspor‘da.

Final maçı Beşiktaş ve Antalyaspor arasında oynanacak. Oldukça heyecanlı ve oldukça hasret dolu bir maç olacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçında kupayı hangi takımın kaldıracağız şimdiden merak ediliyor.