Anadolu Efes’ten 24 Sayılık Fark

Posted by

ING Basketbol süper Ligi’nin 19. Haftasında Anadolu Efes deplasmanda Bahçeşehir Koleji ile karşılaştı. Parkeden 100-76’lık skor ile galip ayrılan taraf Anadolu Efes oldu.

Anadolu Efes Üstünlüğünü Hiç Bırakmadı

Maçın ilk periyoduna Anadolu Efes etkili bir performans ile başladı. Anadolu Efes üst üste bulduğu sayılar ile mücadelede üstünlüğünü ilan etti. İlk periyotta kendini çok gösteremeyen Bahçeşehir Koleji’nin aksine Anadolu Efes ilk periyodu 32-16 skor ile bitirdi.

İkinci çeyrekte ise daha iyi bir performans sergilemeye başlayan Bahçeşehir Koleji, bulduğu sayılar ile farkı kapatmaya çalıştı. Anadolu Efesi ilk periyoda nazaran ikinci periyotta çok daha durgun oynadı. Durgu oyunlarına karşın lacivert beyazlı ekip devreyi 52-41 üstün bir şekilde kapattı.

Üçüncü periyotta ise hücumda sıkıntılar yaşayan Bahçeşehir Koleji, istediği oyunu sergileyemedi. Anadolu Efes ise bulduğu arka arkaya sayılar ile karşılaşmadaki üstünlüğüne devam etti. Konuk ekip, son periyotta Anadolu Efes 71-57 önde bitirdi.

Maçın final periyodunda farkı kapatmak isteyen Bahçeşehir Koleji etkili bir oyun sergileyemedi ve aradaki fark açılmadığı gibi daha çok açıldı. Son periyotta farkı iki basamaklara çıkaran Anadolu Efes, parkeden 100-76 skor ile ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji’nde 17 sayı, 3 ribaunt ve 2 asist İsmet Akpınar skorer isim olurken 28,28 dakika ile Jamal Jones en uzun süre parkede kalan isim oldu. Anadolu Efes’te ise 17 sayı ve 5 ribaunt ile Sertaç Şanlı skorer isim oldu. Buğrahan Tuncer ise 25,16 dakika ile takımda en çok parkede kalan isim oldu.

Karşılaşma Detayları

Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynanan karşılaşmada yönetimi hakemler Mehmet Karabilecen, Kaan Büyükçil, Sinem Tetik yaptı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Bahçeşehir Koleji: Li 13, Jones 6, İsmet Akpınar 17, Robinson 14, Burak Can Yıldızlı 2, Thomas Akyazılı 9, Owens 8, Erkan Yılmaz 5, Mükremin Deniz Kılıçlı 2, Hadi Özdemir, Rıdvan Öcel, Aldridge

Anadolu Efes: Sertaç Şanlı 17, Moerman 16, Ahmet Buğrahan Tuncer 13, Micic 13, Anderson 10, Dunston 10, Musa 10, Erten Gazi 9, Doğuş Balbay 2, Larkin, Yiğtcan Saybir

1. Periyot: 16-32

Devre: 41-52

3. Periyot: 57-71