Anadolu Efes’in Gündemindeki Yıldız Oyuncu

Posted by

Anadolu Efes transferde hız kesme niyetinde değil. Daha önce Türk Hava Yolları Euroleague’de 2020 2021 ve 2021 2022 sezonlarını şampiyon olarak tamamlayan Anadolu Efes üst üste 2 kez euroleague kupasını ülkemize getirmeyi başarmıştı. Lacivert beyazlı ekip 2022 2023 sezonunda da eurolig kupasını müzesine götürmek istiyor ve bununla birlikte 3 sezon üst üste şampiyon olmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda sezonun tamamlanmasıyla birlikte baş antrenör Ergin Ataman’ın istekleri doğrultusunda Anadolu Efes yönetimi transferde kolları sıvadı. Hem iç transferde hem de dış transferde önemli başarılara imza atan lacivert beyazlı ekip gelecek sezon için birçok önemli ismi kadrosuna kattı. Bu bağlamda uzun forvet pozisyonunda Chris singleton’ın yanına son olarak geçtiğimiz sezon Real Madrid forması giyen yıldız uzun forvet oyuncusu trey tompkins’i kadrosuna katmak için harekete geçti. Yıldız uzun forvet oyuncusu geride bıraktığımız 7 sezonda eflatun beyazlı ekibin formasını giyiyordu. 7 yıllık Real Madrid macerasından sonra başarılı uzun forvet Trey Tompkins Sözleşmesi elinde ve serbest statüde yer alıyor.

Lacivert beyazlı ekip hem chris singleton’ın takımdan ayrılma ihtimaline karşı önlem almak hem de Chris Singleton takımda kalsa bile uzun forvet rotasyonunu güçlendirmek için trey tompkins’i transfer etmek için harekete geçti.

32 yaşındaki 2,08 boyundaki uzun forvet trey tompkins Real Madrid’de geçirdiği 7 sezonda birçok başarı yakaladı. Eflatun beyazlılarla geçirdiği 7 sezon boyunca 4 tane lig 1 tane de euroleague zaferi yaşadı. Trey Tompkins bu başarıların hepsinde de büyük pay sahibi olurken bunu başarmanın en büyük sebebi istikrarlı 1 performans ile takımına katkı vermesi gösterilebilir.

Alper Yılmaz, Euroleague’de Yılın Yönetici Ödülünü Aldı 

Türk basketbolunun yarıştığı her kulvarda başarıları ile temsil eden Anadolu Efes Spor Kulübü, 2021 2022 sezonunda Türk Hava Yolları euroleague şampiyonluğu yaşayarak bunu üst üste ikinci kez başarmıştı. Bunun yanı sıra lacivert beyazlı ekip 2022 Devotion pazarlama altın ödülü olarak bilinen euroleague ’in efsane başkanı Gianluigi Porelli’nin Adının verildiği Gianluigi Porelli yılın yöneticisi ödülünde almayı başardı. Anadolu Efes Spor Kulübü genel direktörü Alper Yılmaz bu ödüle üst üste ikinci kez layık görüldü ve prestijli ödül Anadolu Efes müzesine girdi.

Lacivert beyazlı ekip yönetimi daha önce 2013 yılında da bu ödüle layık görülmüş ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan ödüllü almıştı.

Anadolu Efes’te Krunoslav Simon’un Forması Emekli Edilecek

Uzun yıllar lacivert beyazlı ekibe önemli hizmetlerde bulunan Krunoslav Simon sezonun tamamlanması ile birlikte takımdan ayrılmıştı. Anadolu Efes kulübe sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre Krunoslav Simon içinde daha önce yaptıkları forma emekliliği uygulamasını devreye sokacak. Krunoslav Simon’nın emekli edilen forması Anadolu Efes’in salonundaki yerini alacak.