ANADOLU EFES ZİRVEYE YÜRÜYOR

Posted by

THY Euroleague’deki temsilcimiz Anadolu Efes, 23. hafta erteleme maçında deplasmanda İsrailli ekip Maccabi Playtika Tel Aviv ile karşılaştı.

Mücadelenin kazananı ise 90–66’lık skorla Anadolu Efes oldu. Bu sonuçla birlikte 8 maçlık bir galibiyet serisi yakalamayı başaran lacivert beyazlılar, ligdeki toplam galibiyet sayısını da 19’a çıkararak 48 puanla 2. sıraya yükseldi.

İsrail takımı Maccabi Playtika Tel Aviv ise üst üste 2 kez olmak üzere toplamda 17. mağlubiyetini alarak ligde 14.sırada kendine yer buldu.

Turkish Airlines EuroLeague’in 23. hafta erteleme karşılaşmasında temsilcimiz Anadolu Efes, İsrailli ekip Maccabi Playtika Tel Aviv’e konuk oldu. Mücadeleyi ise 90–66 gibi ezici bir üstünlükle Anadolu Efes kazandı. Bu sonucun ardından lacivert beyazlılar, 48 puanla ligin 2. sırasına yükseldi.

Maccabi Playtika ise 14. sırada yer almaya devam ediyor. Öte yandan karşılaşmaya etkili başlayan taraf, temsilcimiz Anadolu Efes oldu. Fakat lacivert beyazlılar ilk periyotta oyunun kontrolünü eline almasına rağmen rakibine hücum ribauntlarıyla birlikte sayı yapma şansı da verdi.

Yine de temsilcimiz ikinci periyoda 22–17 önde girdi. Anadolu Efes ikinci periyotta ise zaman zaman sayı üretmekte sorun yaşasa da oyunun kontrolünü elinde tutmasını bildi.

Özellikle Alman oyuncu Tibor Pleiss’in oyuna girmesinden sonra hücum hattında performansını arttıran temsilcimiz, James Anderson ve Tibor Pleiss sayesinde sayı üreterek rakibiyle arasındaki farkı 16 sayıya çıkardı. Böylece lacivert beyazlılar soyunma odasına 47–31 önde giden taraf oldu. İkinci yarıya ise İsrailli ekip saldırgan başlayarak 6-0’lık bir seri yakaladı.

Ancak rakibinin hızlı ve agresif oyununa karşılık vermeyi başaran Anadolu Efes, bulduğu isabetli sayılarla oyunun kontrolünü yeniden eline aldı.

Bu başarılı ritmi 3. periyot boyunca sürdüren lacivert beyazlılar, final periyoduna 71–47 önde girdi. Final periyodunda da baskın oyun karakterini koruyan temsilcimiz, skor üretmeye devam etti ve parkeden 90–66 galip ayılmayı başardı.

KOÇ ERGİN ATAMAN MAÇ SONRASI KONUŞTU

Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman, karşılaşmanın ardından uluslararası yayına açıklamalarda bulundu. Ataman takım konsantrasyonunun 40 dakika boyunca çok yukarıda olduğunu, hücumda topu çok iyi paylaştıklarını, gerçekten kusursuz oynadıklarını, önlerindeki 4 maça tek tek bakacaklarını ve hedeflerine yürümeye devam edeceklerini dile getirdi.

BENCİLLİKTEN UZAK OYNAYINCA BİZİ DURDURMAK ÇOK ZOR

Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Shane Larkin de maç sonrası uluslararası yayına konuştu. Larkin maç boyunca topu çok iyi paylaştıklarını, her akşam farklı bir oyuncunun sahaya ağırlığını koyduğunu, çok çeşitli silahlarının olduğunu, bencillikten uzak oynayınca durdurulmalarının zor olduğunu, savunmada çok iyi savaştıklarını, birbirlerini çok iyi tanıdıklarını ve böyle olunca da her şeyin daha iyi olduğunu dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.