ANADOLU EFES SON SÖZÜ SÖYLEDİ

Posted by

THY Euroleague’in 26. haftasında ligdeki iki temsilcimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan mutlu ayrılan taraf ise 106-74’lük skorla Anadolu Efes oldu.

Rakibini deplasmanda mağlup etmeyi başaran Anadolu Efes, bu galibiyetle birlikte Fenerbahçe Beko’nun 10 maç üst üste aldığı galibiyet serisine de son verdi. Ayrıca mavi beyazlı takım bu maçla birlikte kendi galibiyet serisini de 5’e çıkarmayı başardı.

THY Euroleague’de 2. haftada iki Türk takımı Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko karşılaşması yaşandı. Deplasmandan 106–74’lük galibiyetle ayrılan Anadolu Efes, bu sonuçla birlikte ligdeki 15. galibiyetini elde etti. Sarı lacivertli ekip ise bu karşılaşma ile birlikte 11. mağlubiyetini almış oldu.

Fenerbahçe ayrıca bu kritik müsabakanın ardından kendisinin oluşturduğu 10 maçlık galibiyet serisine de son verdi. Anadolu Efes aldığı bu galibiyetle Euroleague’deki puanını 40 yaparak 6. sıraya yükseldi. Bir diğer temsilcimiz Fenerbahçe ise ligin 8. sırasında yerini aldı.

Karşılaşmanın gerek hücum bakımından gerekse savunma bakımından hızlı başlayan takımı Anadolu Efes oldu. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen mücadelenin ilk periyodu 24–11 mavi beyazlı ekibin üstünlüğüyle bitti.

İkinci periyotta da Anadolu Efes’in önde başlayıp farkı açması sebebiyle Fenerbahçe Beko’nun Baş antrenörü Igor Kokoskov periyodun bitimine 9 dakika kala mola hakkını kullandı. Moladan sonra Fenerbahçe sert bir savunma performansı göstermeye başladı.

Mavi beyazlı takım, bu güçlü savunma karşısında hücum yapmakta ve skor elde etmekte zorlanmaya başladı.

Fenerbahçe oyun üstünlüğünü devraldıktan sonra Anadolu Efes’in Baş antrenörü Ergin Ataman 2. periyodun bitimine 3 dakika kala mola istedi. Moladan sonra Fenerbahçe yine oyuna baskın başlayan taraf oldu.

Sarı lacivertli ekip her ne kadar aradaki farkı 14 sayıya indirmeyi başarsa da maçın ilk yarısı 53-39’luk Anadolu Efes üstünlüğü ile bitti. 3. periyoda etkili başlayan taraf Anadolu Efes oldu.

Mavi beyazlı takım, Shane Larkin ve Vasilije Micic’in hücumdaki başarılı oyunuyla TV arasına 16 sayılık farkla önde girmeyi başardı. 3. periyodun kalan bölümünde de oyunun baskın tarafı olan Anadolu Efes, periyodu 23 sayı farkla 81–58 önde bitirdi.

Mücadelenin final periyodunda da mavi beyazlı ekip Fenerbahçe ile arasındaki skor farkını açmaya devam etti. Sarı lacivertli ekibin motivasyon kaybı yaşamasıyla birlikte de Anadolu Efes maçı 106–74 kazanmayı başardı.

MAÇIN YILDIZI MİCİC OLDU

Kritik karşılaşmanın parlayan yıldızı ise Vasilije Micic oldu. Anadolu Efes’in yetenekli oyuncusu, Fenerbahçe Beko’yla oynanan maçta 37 sayı kaydederek kendi kariyer rekorunu tazeledi.

MAÇ İLK ÇEYREKTE BİZİMDİ

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında Anadolu Efes’in Baş antrenörü Ergin Ataman; maçı ilk çeyrekte kazandıklarını, karşılaşmaya çok iyi başlayıp hücumda da çok iyi bir performans sergilediklerini ve çok önemli bir galibiyet aldıklarını düşündüğünü dile getirdi.