Anadolu Efes – Real Madrid Karşılaşması

Posted by

THY Euroleague’in 17. hafta maçında Real Madrid, Anadolu Efes’e konuk oldu. Konuk takım 65 – 73 galibiyet ile sahadan ayrılan taraf oldu. Anadolu Efes kendi evinde, sahasında rakip takım Real Madrid’e yenildi. Anadolu Efes bu maç için hazırlıklarını titizlilikle yönetmiş ve rakip zorlu da olsa yenmek için sahaya çıkmıştı.

Kıyasıya bir mücadele sürdü. Aradaki sayı farkı uçurum değildi. Anadolu Efes artık önündeki maçlara bakacak.

Karşılaşma Dakikaları

Karşılaşmanın ilk dakikalarında Larkin’in elinden bulduğu 5-0’lık seriyle giren lacivert beyazlı takım Micic ve Dunston ile skorda öne geçti.

Üst üste atışlarda isabet yakalayamayan ev sahibi takım, Causeur ile Thompkins’in basketleri de engel olamadı. Maçın 5. Dakikasında 9-8 üstün olan Anadolu Efes, Moerman, Micic ve Singleton’un basketleriyle rakibinin üstünlüğü ele almasına izin vermedi. İlk çeyreği 20-13 önde bitirdi.

Mücadelenin ikinci çeyreği karşılıklı basketlerle geçti. Anadolu Efes 15. Dakikada 28-20’lik üstünlükle geride bıraktı. Periyodun kalan bölümünde de üstünlüğünü koruyan lacivert beyazlı takım, devre arasına 37-31 önde bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına iki takımda hücum oyunu ile girdi. İlk 5 dakikada Anadolu Efes, 6 asayı üretirken Real Madrid rakibine 8 sayı ile karşılık verdi. Anadolu Efes, maçın 25. Dakikasında 43-49 öne geçti.

Oynanan bölümde 3 sayı çizgisinin gerisinden düşük yüzde ile isabet sağlayan Real Madrid, Taylor, Tavares, Sergio Llull ve Thompkins ile tam 3 sayılık basketler buldu ve karşılaşmanın 29. Dakikasında öne geçti. Rakibine Beaubois’nın arka arkaya bulduğu 2 isabetli 3lük ile karşılık veren Anadolu Efes çeyrek bitimine 32 saniye kala üstünlük aldı.

Ancak son saniyede Laprovittola’nın 2 sayı bularak periyodu Real Madrid’in önde bitirmesini sağladı.

Son Periyot Dakikaları

Son periyotta Beaubois’nın 3lükleri ile Anadolu Efes öne geçti fakat Thompkins’in 32. Dakikasında üçlükleri ile bir kez daha üstünlük Real Madrid’e geçti.

Çekişmeli geçen maçta 34. Dakikasında dış atışlar ile Moerman Anadolu Efes, aynı dakikada Larkin’in turnikesi ile skor 59-55’e yükseldi. Kakan bölümde iyi bir oyun sergileyen İspanyol ekip maçı 74-65 kazandı.

Anadolu Efes’te çift haneli sayı üreten isim, Micic (16) aynı zamanda maçın en skorer ismi oldu. Dengeli bir kor dağılımı ile Real Madrid’de ise Causeur (15), Thompkins (13) ve Laprovittola (10) çift hanelere ulaştı.