ANADOLU EFES, PANATHİNAİKOS’U 20 FARKLA MAĞLUP ETTİ

Posted by

Temsilcimiz Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in 31. hafta mücadelesinde Yunan ekip Panathinaikos’u evinde ağırladı. Ergin Ataman’ın bir maçlık men cezası sebebiyle takımını locadan izlediği karşılaşmada lacivert – beyazlılar sahadan 85 – 65 galip ayrıldı.

Anadolu Efes, THY EuroLeague’in 31. hafta maçı için Sinan Erdem Spor Salonu’nda Yunanistan ekibi Panathinaikos’u konuk etti. Play – off öncesi normal sezonun son iç saha maçında temsilcimiz Anadolu Efes, konuk ekibi 85 – 65 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Başantrenör Ergin Ataman, geçen haftaki Bayern Münih mücadelesinde hakemlere yönelik yaptığı açıklamalardan dolayı aldığı ceza yüzünden maçı locadan takip etti. Lacivert – beyazlı ekibin başına ise yardımcı antrenör Yakup Sekizkök geçti.

Bu galibiyetin ardından Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’de 20 galibiyet ve 11 mağlubiyet ile 3. sırada yer alıyor. Lacivert – beyazlılar ligin 32. haftasında ise deplasmanda Real Madrid’in konuğu olacak.

Anadolu Efes’ten Sürdürülebilir Kalkınma Araçlarına Destek

Anadolu Efes, THY EuroLeague’in 31. haftasında konuk ettiği Panathinaikos mücadelesinde Sürdürülebilir Kalkınma Araçları’na dikkat çekmek amacıyla kalkınma araçlarının bulunduğu forma ile sahaya çıktı.

Sürdürülebilir Kalkınma Araçları’nın kapsamında yoksulluğun ortadan kaldırılması, insanların yaşadığı dünyayı koruması ve tüm dünya insanlarının barış ve refah içerisinde yaşamasını amaçlayan evrensel bir çağrı. Lacivert – beyazlı ekip, kalkınma araçlarının simgelerini bastırdığı formalarla sahaya çıkarak önemli bir konuya dikkat çekti.

Anadolu Efes – Panathinaikos Mücadelenin Detayları

Salon: Sinan Erdem Spor Salonu

Hakem Kadrosu: Robert Lottermoser (Almanya), Saso Petek (Slovenya), Josip Radojkovic (Hırvatistan)

Başantrenör: Yakup Sekizkök

Anadolu Efes Kadrosu: Vasilije Micic 21 sayı, Bryant Dunston 15 sayı, Rodrigue Beaubois 13 sayı, Shane Larkin 13 sayı, Tibor Pleib 8 sayı, Chris Singleton 6 sayı, Adrien Moerman 4 sayı, Sertaç Şanlı 4 sayı, Krunoslav Simon 1 sayı, James Anderson

Başantrenör: Georgios Kalaitzis

Panathinaikos Kadrosu: Mario Hezonja 14 sayı, Konstantinos Mitoglou 10 sayı, Zach Auguste 10 sayı, Howard Sant – Roos 7 sayı, Lefteris Bochoridis 7 sayı, Ioannis Papapetrou 6 sayı, Georgios Papagiannis 6 sayı, Aaron White 3 sayı, Ben Bentil 2 sayı, Shelvin Mack, Leonidas Kaselakis

Maç Sonu: 85 – 65

1. Periyot: 24 – 21

2. Periyot: 19 – 12

3. Periyot: 17 – 16

4. Periyot: 25 – 16