Anadolu Efes Maçı Çevirmeyi Bildi

Posted by

THY Euroleague’in 19’uncu haftasında temsilcimiz Anadolu Efes Sinan Erdem Spor Salonu’nda Alman ekibi Alba Berlin’i konuk etti. ING Basketbol 1. Ligi’nde fırtına gibi esen ve henüz mağlubiyet yüzü görmeyen Anadolu Efes Alman ekibi karşısında maça istediği gibi başlayamadı.

Son devreye 62 – 53 önde giren temsilcimiz Anadolu Efes var olan deneyimi ile farkı korumayı başardı. Her iki takımın da neredeyse eşit sayıda (22 – 23) skor ürettiği final çeyreğinin sonunda temsilcimiz Anadolu Efes sahadan 84 – 76 üstün ayrıldı.

Geriye Düşen Anadolu Efes Pes Etmedi

İlk çeyreğe iyi başlayan konuk ekip, çeyreğin yarısı geride kalırken 3 – 8’lik bir üstünlük sağladı. Hücumda sorunlar yaşayan temsilcimiz 3 sayılık atışlarla isabet bulunca devre 18 – 18 eşitlik ile tamamlandı.

Takım savunmasında ciddi sorunlar yaşayan temsilcimiz Anadolu Efes ikinci çeyrekte etkili bir oyun sahaya koyamadı ve yaptığı top kayıplarının ardından bu çeyrekte yalnızca 18 sayı üretirken, konuk ekip Alba Berlin 26 sayı üreterek devre arasına 36 – 44 üstün girmeyi başardı.

Ergin Ataman’ın öğrencileri devre arasında ING Basketbol 1. Ligi’ndeki lider kimliklerini hatırladı ve üçüncü çeyreğe fırtına gibi başladı. Takım savunmasında sert ve etkili oyunu sayesinde üçüncü çeyreğin ilk 4 dakikası geride kalırken farkı 1’e indiren temsilcimiz hücumda da arzuladığı oyunu sahaya yansıtmayı başardı ve üçüncü çeyrek sonlandığında 26 sayı üretirken güçlü rakibi Alba Berlin’e yalnızca 9 sayı atma şansı tanıdı.

Son devreye 62 – 53 önde giren temsilcimiz, deneyimi ile farkı korumayı başardı. Her iki takımın da neredeyse eşit sayıda (22 – 23) skor ürettiği final çeyreğinin sonunda temsilcimiz Anadolu Efes sahadan 84 – 76 üstün ayrıldı.

Son 4 Maçta 3 Galibiyet

ING Basketbol Süper Ligi’ndeki başarasını THY Euroleague’e yansıtmakta sorun yaşayan temsilcimiz Anadolu Efes geride kalan son 4 haftada arzu ettiği skorları almayı başardı.

Son 4 THY Euroleague maçının üçünde zafere ulaşan temsilcimiz, THY Euroleague’deki çıkışını sürdürmeye devam ediyor. Son dört karşılaşmada sırasıyla Barcelona, Lyon ve Alba Berlin karşısında galip gelen Anadolu Efes yalnızca Real Madrid’e mağlup oldu.

Elde ettiği Alba Berlin zaferi ile THY Euroleague’de 10’uncu galibiyetini alan temsilcimiz lider CSKA Moskova’nın 4 galibiyet gerisinde ligde 9’uncu sırada yer alıyor.