ANADOLU EFES İLK KEZ YENİLDİ

Posted by

ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans ile Türk Basketbol severlerin takdirini toplayan ve ING basketbol Süper Ligi’nin zirvesinde oturan Anadolu Efes Lig kapsamındaki ilk mağlubiyetini tattı.

ING Basketbol Ligi kapsamında oynanmış olan 23 hafta mücadelesinde HD sigorta Afyon Belediyespor  evinde komik etmiş oldu. Lider ekip Anadolu Efes’e 18 sayı fark atarak 103-85 mağlup etmeyi başardı.  Bu karşılaşma sonunda alınan sonuçla Anadolu Efes‘in 22 haftalık galibiyet serisi sona ermiş oldu ve HD sigorta Afyon Belediyespor  ilk kapsamında 12 galibiyetini elde etmiş oldu.

AFYONSPOR’UN PERFORMANSI

HDI Sigorta Afyon Belediyespor da Francisco Javier  32 dakika 34 saniye parkede kalırken 22 sayı üretti 5 ribaunt yaptı ve 9 asist ile takımına katkı sağladı. 

10 kullanmış oldu 9 adet 2 sayılık atışın beşinde başarılı olurken kullanmış olduğu 8 adet üç sayılık atışın üçünde başarıyı sağladı. Tanner Leissner Toplamda 32 dakika süre alırken takımına 20 sayı 2 ribaunt ve 1 asistlik katkı sağladı.  Oyuncu 5 adet 2 sayılık atış girişiminin dördünde başarılı olurken yapmış olduğu 7 adet üç sayılık atış girişiminin dördünde başarıya ulaştı.

Akif Egemen Güven 17 dakika 49 saniye parkede ter dökerken takımı için 15 sayı kaydetti 8 ribaunt yaptı ve birde asistle katkı sağladı.  Yapmış olduğu 6 adet 2 sayılık atış girişiminin tamamen da başarılı olan oyuncu üç sayılık atışlarda ise 1 defa isabet bulabildi.

HDI Sigorta Afyon Belediyespor’da bir başka öne çıkan isim ise Chris Wright.  Yetenekli oyuncu 31 dakika 38 saniye Maçta görev alırken 16 sayı kaydetti 2 ribaunt aldı ve takım arkadaşlarına 11 kez asist yaptı.  Yapmış olduğu 8 adet 2 sayılık atış girişiminin 5’inde isabeti bulurken yapmış olduğu 3 adet üç sayılık girişiminden de bir tanesinde isabeti bulabildi.

ANADOLU EFES’İN PERFORMANSI

Ahmet Buğrahan 23 dakika 32 saniye süre alırken takımı için 8 sayı attı 2 ribaunt aldı ve 2 de Asist yaptı.  Girişiminde bulunmuş oldu 4 adet 2 sayılık atışın hiçbirinde isabet yakalayamayan oyuncu 7 adet üç sayılık atışın yalnızca ikisinde isabeti bulabildi. 

Anadolu Efes kulübünde göze çarpan performans Dzanan Musa’dan geldi.  Oyuncu toplamda 24 dakika 54 saniye parkede kalırken takımı için 18 sayı kaydetti 5 ribaunt aldı ve bir de Asist yaptı. Girişiminde bulunmuş olduğu 7 adet iki sayılık atışın beşinde isabeti bulurken yapmış oldu 3 adet üç sayılık atışın ise yalnızca birinde isabeti bulabildi. 

Son günlerin konuşulan ismi Sertaç Şanlı karşılaşmada yalnızca 14 dakika süre alırken 13 sayı kaydetti ve 4 ribaunt yaptı yapmış olduğu 13 sayılık skor katkısının 5’ini serbest atıştan ikisini üç sayılık atış Tan ve 1 tanesini de 2 sayılık atıştan Bulan yetenekli oyuncu beklentilerin altında kaldı.