ANADOLU EFES FARK YARATIYOR

Posted by

ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans ve çizmiş oldu form grafiği ile adından sıkça söz ettiren temsilcimiz Anadolu Efes, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan 28. hafta mücadelesinde Rus temsilcisi CSKA Moskova’yı 30 sayı fark atarak 100-70 mağlup etmeyi başardı ve art arda 6 zaferine ulaşmış oldu.

  Temsilcimizin bir maçı eksik durumda ve yapılan bu karşılaşmanın ardından 17 galibiyetini almış durumda.  Rusya temsilcisi CSKA Moskova ise Avrupa Ligi kapsamındaki 9 mağlubiyetini aldı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmaya güçlü bir başlangıç yapmış olan temsilcimiz Anadolu Efes mücadelenin henüz ilk dakikalarında boyalı alandan skor üretmeye başladı.

  Top dağılımını iyi yapan ve hücumda etken Bir performans sergileyen ev sahibi ekip Beaubois’nın yapmış olduğu katkıyla mücadelenin henüz 6 dakikasında farkı 13 sayıya kadar çıkararak skoru 19-6’ya getirmeyi başardı. 

Yapmış olduğu hatalar ve top kayıpları sebebiyle öte yandan da yetenekli oyuncu Sertaç Şanlı’nın göstermiş olduğu iyi performansa karşılık veremeyen Rus temsilcisi CSKA Moskova ilk çeyreği 31-13 geride kapattı.

ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans ve çizmiş oldu form grafiği ile adından sıkça söz ettiren temsilcimiz Anadolu Efes ikinci çeyreğe de harika bir başlangıç yaptı. 

Her 114 dakikada farkı 29 sayıya kadar çıkarmış olan temsilcimiz skoru 45-16 yapmayı başardı.  Dakikalar 18 gösterirken temsilcimiz Anadolu Efes 51-24’lük üstünlüğü vardı ve periyodun sonuna kadar etkili oyununu sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes Rus temsilcisi CSKA Moskova karşısında ilk devreyi 55-28 önde bitirdi.

İKİNCİ DEVRE

İlk 2 periyotta nazaran düşük bir tempoda başlayan 3 çeyrekte Rus temsilcisi CSKA Moskova takım faul hakkını erkenden doldurmuş oldu.

Hackett’ın Oyun dışı kalmasıyla karşılaşmada varlık göstermekte zorlanan Rus temsilcisi CSKA Moskova temsilcimiz Anadolu Efes Art arda bulduğu sayılara karşılık veremedi ve mücadelede 29 dakika içerisindeyken skor 71-42 idi.  Harika oyununu 3 periyotta da gösteren temsilcimiz Anadolu Efes çeyreği 75-45 skorla 30 sayılık fark atarak bitirdi.  

Final periyodunda farkın kapanmasına müsaade etmeyen ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans ve çizmiş oldu form grafiği ile adından sıkça söz ettiren temsilcimiz Anadolu Efes Bu periyotta da harika mücadelesine devam etti ve karşılaşmayı 30 sayı farkla bitirerek 100-70 kazanmış oldu.  Alınan bu sonucun ardından temsilcimiz üst üste 6 Zaferi ile parkeden ayrıldı.