Altay Ziraat Türkiye Kupası’nda Tur AtladıManisa 4 Yedi

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası’nın 4. eleme turu kapsamında Altay, yeşil sahada Manisa Futbol Kulübü ile karşı karşıya geldi. Maç sonucu Altay 4 –  2 Manisa Futbol Kulübü.

İzmir ekibi bu sayede 5. tura geçme hakkını elde etti. Siyah beyazlı oyunculardan Ahmed Yasser Rayan dakika 56 ve 69’da, Marco Paixao ise dakika 74 ve 84’te ağları sarsmayı başardı. Ege takımı ise dakika 34’te Veli Çetin ve dakika 41’de Serge Tabekou ile fileleri havalandırmayı başardı. İşte Altay – Manisa Futbol Kulübü maçına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Manisa – Altay Müsabakasından Dakikalar…

Manisa Futbol Kulübü, deplasmandaki ilk golünü dakikalar 34’ü gösterdiğinde Veli Çetin ile kaydetti. Ardından Serge Tabekou dakika 41’de ikinci kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturdu. İlk yarı konuk takımın 2 – 0 üstünlüğü ile sona erdi.

Altay, kendi evinde oynanan maçta ikinci yarıda atağa geçti. Siyah Beyazlı takımdan Ahmed Yasser Rayan dakika 59 ve 69’da fileleri havalandırır iken dakika 74 ve 84’te topu ağlara gönderen isim Marco Paixairo oldu. Altay, kendi evinde gerçekleşen müsabakada ağları Maç sonucu Altay 4 – 2 Manisa Futbol Kulübü.

Altay ve Manisa’nın İlk 11 Kadrosu

Manisa Futbol Kulübü yeşil sahada Metin Uçar, Kemal Rüzgar, Mehmet Yılmaz, Andre Sousa, Ahmet Kesim, Tabekou, Veli Çetin, Hakan Barış, Muhammet Taha Şahin, Kubilay Aktaş ve Yiğit Kerem ile mücadele etti. Dakika 65’te Özür Çek ve Tormin, dakika 61’de Kouter ve dakika 83’te Efe Taylan Altunkara oyuna girdi.

Altay’ın ilk 11 kadrosunda Cihan Topaloğlu, Marco Paixao, Tolga Ünlü, Ahmet Yasser Rayan, Rodriguez, Aka, Rodriguez, Thiam, Zeki Yıldırım, Kazımcan Karataş, Yhaciano ve Erhan Çelek yer aldı.

Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda gerçekleşen karşılaşmada düdüğü çalan isim Sarper Barış Saka oldu. Yardımcı hakem görevini ise Özgür Ertem ile Murat Tuğberk Curbay üstlendi.

İzmir takımından Rodriguez dakika 32’de ve Manisa Futbol Kulübü’nden Veli Çetin dakika 70’te hakem tarafından sarı kart gördü.