Altay ve GZT Giresunspor 17.Hafta’da Karşı Karşıya

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de 17.hafta Giresun’da açılıyor.

Geçen hafta uzun zamandır beklediği yeni stadyumuna kavuşan Altay ile son haftalarda gösterdiği çıkış ve oynadığı iyi futbolla övgülerin odağında olan Hakan Keleş’in takımı GZT Giresunspor karşılaşıyor.

Altay ve Giresunspor Birbirinin Tam Zıttı

Spor Toto Süper Lig’in 16.haftasında Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nun açılış maçında Atakaş Hatayspor’a yenildi.

Bu sonuçla taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Altay için, bugünlerde işler hiç de yolunda değil.

Spor Toto Süper Lig 2021-2022 Sezonu’na, hasret kaldığı bir arenaya dönmenin mutluluğuyla başladı Altay.

Bu süreçte Mustafa Denizli önderliğindeki , ilk 7 haftada aldığı 5 galibiyet alarak takdir topladılar.

Özellikle sahasında Beşiktaş’ı yenerek büyük sükse yaratan Altay’ın sırtı, o günden beri yerden kalkmadı.

Spor Toto Süper Lig’in 7.haftasındaki Beşiktaş karşılaşması sonrasında çıktığı 9 maçtan galibiyet alamayan Altay, bu süreçte sadece 3 puan toplayabildi.

Mustafa Denizli ve öğrencileri bu kötü gidişin ardından kendilerini kaçınılmaz olarak Spor Toto Süper Lig puan durumunun 16.sırasında buldular.

Lig tablosunun 16.sırasında, 18 puanla bulunan Altay, devre arasından önce yükselişe geçerek en azından ocak döneminde yapacağı takviyelerle asansör takım olmak istemiyor.

Altay’ın bu durumunun tam tersi bir çizgide ilerleyen GZT Giresunspor ise, İzmir temsilcisinin aksine lige çok kötü başlamıştı.

Spor Toto Süper Lig’in ilk 7 haftasında galibiyetle tanışamayan GZT Giresunspor, bu süreçte 5 kere de mağlup olmuştu.

Herkes Hakan Keleş ve ekibinin kümede kalma mücadelesi dahi veremeyeceğini düşünürken, GZT Giresunspor yönetimi hocalarının arkalarında durmayı seçti.

Bu kararlı duruş ile birlikte Hakan Keleş yönetiminde ayağa kalkan GZT Giresunspor, Spor Toto Süper Lig’in 8.haftasından itibaren bambaşka bir kimliğe büründü.

İlk devrenin ortalarına doğru oyununda gözle görülür bir yükseliş yakalayan Karadeniz temsilcisi, bu noktadan sonra çıktığı 9 maçta sadece 2 kez mağlup oldu.

Bu süreçte 17 puan toplayan GZT Giresunspor kendini en alt sıradan kurtardı ve Spor Toto Süper Lig puan tablosunda 19 puanla 14.sıraya yerleşti.

Giresunspor Altay Arasındaki 28.Karşılaşma

GZT Giresunspor ve Altay, Türkiye futbol tarihinde şu ana kadar tam 27 kez karşı karşıya geldiler.

Bu 27 karşılaşmanın 13’ünü kazanan taraf İzmir temsilcisi oldu. Böylelikle rakibi karşısında üstünlük kuran Altay, 11 maçta da GZT Giresunspor ile birer puanı paylaştı.

GZT Giresunspor ise büyük çoğunluğu Spor Toto 1.Lig’de olan bu karşılaşmaların 7’sinde 3 puana uzanan taraf oldu.

İki takım 17 Aralık 2021 Cuma günü saat 20:00’da başlayacak mücadelede 28.kez karşı karşıya gelerek bu istatistiklere kendileri lehine birer çentik daha atmaya çalışacaklar.

Giresun Çotanak Stadyumu’nda oynanacak bu mücadelede Tugay Kaan Numanoğlu, birinci hakem olarak görev yapacak. Onun yardımcılıklarını ise Yusuf Bozdağan, Ali Tuna ve Onur Özütoprak üstlenecekler.

Mustafa Denizli artık kötü gidişi durdurup doğrundan rakibi olan GZT Giresunspor’u puan tablosunda altına itmek için planlarını yaptı.

Öte yandan Hakan Keleş’in geçen haftaki Adana Demirspor mağlubiyeti sonrasında takımının yine kötü bir döngüye girmesini engellemesi gerekiyor.

Bakalım bu rekabette gülen taraf kim olacak…