Altay Bayındır’ın Röportaj’ından Satır Başları

Posted by

TFF Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay Bayındır, geçtiğimiz günlerede Türkiye Futbol Federasyonu’nun Tam Saha dergisinin Aralık ayı sayısına röportaj verdi.

Kendisine yönetilen soruları içtenlikle cevap veren 22 yaşındaki file bekçisi, hem kendi kariyeri ve geleceği ile ilgili hem de Fenerbahçe ve milli takımla ilgili pek çok açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de Oynadığım İçin Çok Mutluyum

TFF Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay Bayındır, Tam Saha dergisine verdiği röportajda, Fenerbahçe furbolcusu olmanın kendisine çok gurur verdiğini söyledi.

Aynı zamanda böylesine büyük bir takımda oynamanın birçok sorumluluk getiridiğini belirten Altay Bayındır, saha içinde ve dışında bu sorumluluğu yerine getirmeye çalıştığını ifade etti.

Öte yandan takım arkadaşlarıyla birlikte Fenerbahçe’ye yakışan bir performans sergilemek için mücadele ettiklerini vurgulayan Aştay Bayındır, en büyük hedeflerinin sezon sonunda şampiyon olarak herkesi mutlu etmek istediklerinin altını çizdi.

Volkan Demirel İle Abi Kardeş Gibiyiz

Fenerbahçe’nin 22 yaşındaki file bekçisi, Fenerbahçe’nin yardımcı antrenörlerinden eski kaleci Volkan Demirel ile aynı çatı altında bulunmanın ayrı bir mutluluğu olduğunu söyledi.

Volkan Demirel ile aralarının çok iyi olduğunu belirten Altay Bayındır, Volkan Demirel’in tecrübelerinden fazlasıyla yararlandığını dile getirdi.

Volkan Demirel’in tartışılmaz bir şekilde bir Fenerbahçe efsanesi olduğunun altını çizen Altay Bayındır, Emre Belezoğlu ile birlikte futbolculuk dönemlerindeki gibi Fenerbahçe’nin çıkarları doğrultusunda durmadan çalıştıklarını ve kendilerine yol gösterdiklerini söyledi.  

Beni Fenerbahçe’ye Ersun Yanal Getirdi

Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay Bayındır, takıma transfer sürecinden de bahsetti. Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Ersun Yanal’ın kendisini Fenerbahçe’ye getirdiğini anlatan Altay Bayındır, Ersun Yanal’ın kendisini arayarak, kendisini takımda görmek istediğini ve kendisine güvendiğini söyledi dedi.

Çocukluktan beri Fenerbahçe forması giymenin hayalini kurduğunu söyleyen Altay Bayındır, öte yandan her takıma saygı duyduğunu ve profesyonel bir düşünce yapısıyla büyüdüğünü söyledi.

Kariyerim Hakkında Konuşmak İçin Henüz Erken

22 yaşındaki file bekçisi Altay Bayındır, kariyerinde hep kısa vadeli planlar yaptığını belirtti. Şimdilik şuraya gitmek istiyorum ya da şu takımda oynamak istiyorum demenin çok erken olduğunu söyledi. Şu an Fenerbahçe’nin bir parçasıyım ve takımım için elimden gelenin fazlasını yapmak istiyorum dedi.