ALL-STAR’DA KAZANAN LEBRON

Posted by

NBA All Star maçında LeBron James’in takımı, Kevin Durant’in takımını 170-150 yendi. Giannis Antetekounmpo şut kaçırmadan 35 sayı, 7 ribaund, 3 asistle oynadı ve MVP ödülüne layık görüldü. Oldukça başarı dolu bir geceye ev sahipliği yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta kentinde 70. defa gerçekleştirilen ve salonunda yapılan NBA all-star karşılaşmasını efsane oyuncu LeBron James’in ekibi 170’e 150 kazanmayı başardı.  Karşılaşmanın tamamından bari bir şekilde üstün bir performans ortaya koyan LeBron James’in takımı ilk periyodu 40’a 39 kapatırken ilk devrenin bitiminde soyunma odasına 100 de 80 gibi 20 sayılık bir farkla gidildi. 

3 periyotta baskın oyununu sürdüren ve harika bir oyun ortaya koyan  LeBron James‘in takımı 3 şehriye 146 ya 125 geçmeyi başardı.  Son periyotta ise işler iyice Show’a dönüşmüştü LeBron James’in takımı karşılaşmayı 20 sayı fark atarak 170’e 150 kazanmayı başardı. 

Bu yıl erilmesi kararlaştırılan KOBİ Bryant ödülünün sahibi ise LeBron James’in ekibinden Giannis Antetokounmpo oldu.

LEBRON VE DURANT KAPTAN

İçerisinde bulunmuş olduğumuz koronavirüs ve pandemi süreci nedeniyle sınırlı etkinlikler çerçevesinde yapılmış olan Oscar gecesinde Doğu Konferansı ekibine Kevin Durant batı konferansı ekibine ise Lebron James kaptanlık yaptı. 170’e %50 gibi bir skorla tamamlanan karşılaşmanın ardından efsane oyuncu LeBron James on 4 Samet İçerisinde 4 defa all-star karşılaşmasını galibiyet ile kapatmış oldu. 

Bu yıl erilmesi kararlaştırılan KOBİ Bryant ödülünün sahibi ise LeBron James’in ekibinden Giannis Antetokounmpo oldu. Yetenekli oyuncu karşılaşmada delinmiş oldu 16 şutun 16’sında da isabeti buldu ve mücadeleye 35 sayı gibi harika bir performans ile tamamladı.  LeBron James’in takımında Stephen Curry 28 sayı ve Damian Lillard ise 32 sayı ile oynadı. 3 sayı yarışmasını Stephen Curry kazandı.

DURANT’IN TAKIMI

Doğu Konferansı takımının kaptanlığını yaptığı Kevin Durant‘ın ekibinde ise Bradly Beal  26 sayı atarken Kyle Irving 24 sayılık katkı yaptı ve James Harden lise 21 sayılık basket atarak geceye renk katan diğer önemli isimler oldular. 

Geçtiğimiz yıl trajik bir şekilde helikopter kazasında Hayata gözlerini yuman basketbol tarihinin ikonik isimlerinden olan Kobe Bryant’ın anıldığı ALL STAR gecesinde düzenlenen smaç yarışmasını Anfernee Simons, Yetenek yarışmasını ise Domantas Sabonis kazandı.