ALİ KOÇ BEKLENENİ VEREMİYOR

Posted by

Fenerbahçe yönetimi de üçüncü sezonunu geride bırakacak olan Ali koç taraftarların beklentisini karşılayamıyor. Ali koç bekleneni veremiyor ve beklentilerin oldukça altında kalıyor. Bu sezon üçüncü sezonunu tamamlayacak olan Ali koç yönetimindeki Fenerbahçem bir önceki yönetim başkanı aziz Yıldırım’ın oldukça gerisinde kaldı.

Ali koç Fenerbahçenin başına geldiği zaman Fenerbahçe daha da ileriye taşıyacağını ve galibiyetlerin hafta şampiyonlar Şampiyonluklar üstüste geleceğini garantisini verirken şu an neredeyse üçüncü sezon sonuna geldiğimizde Fenerbahçe iki sezondur şampiyonluk kupasını kazanamadı ve üçüncü sezonda da şampiyonluğun oldukça gerisinde kaldı.

FENERBAHÇE YÖNETİMİ ALİ KOÇ ORANLARI

Sarı lacivertli takımın yönetiminde Ali Koç üç sezon önce takıma dahil oldu. Bu üç sezonluk takımın başarısını Ali Koç özelinde değerlendireceğiz. Ali koç bu sezonnun sonunda üçüncü sezonunu tamamlıyor.

Aziz Yıldırım’ın ardından gelen Ali Koç haliyle üçüncü sezonun ardından Aziz Yıldırım karşılaştırmalarını maruz kalıyor. Fenerbahçe’nin puan ortalaması Ali koç yönetiminde 68’den 52’ye gol ortalaması ise 67’den 51’i derbi galibiyet yüzdesi ile 45’ten sekize düştü.

Fenerbahçe’nin yenilgi ortalaması ise 5,5’tan 9’a yükseldi. Fenerbahçe yönetiminde bu sonuçların sorumlusu tabii ki de Ali koç değil Fenerbahçe’deki oynayan futbolcular ve teknik direktörlerin de bunda etkisi çok yüksek fakat en nihayetinde Ali koç yönetiminde olan bu sonuçlar Ali Koç’un etkisi altında oluyor. Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de aynı zamanda sezon başına oldukça yüksek bir transfer süreci yaşandı.

Sezon başına neredeyse 18 transfer gerçekleştirilen Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım zamanında sezon başına sekiz transfer yapılıyordu. Bu sezon Mesut Özil gibi dünya yıldızı aynı takıma dahil eden Fenerbahçe’de ara transfer döneminden sonra aldı mal gibi oldukça sıkıntıya soktu.

Şampiyonluk yarışında en uzak sırada olan Fenerbahçe’nin 18 transferini istediği gibi sahaya Çıkaramaması ve galibiyetlerin yerine mağlubiyetlerin gelmesi oldukça sıkıntıya soktu.

ALİ KOÇ İSTİKRARSIZ BİR YÖNETİM ŞEKLİNİ BENİMSEDİ

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de üç sezonda yedi teknik direktör değişti. Aziz Yıldırım yönetiminde ise 21 sezonda Fenerbahçe’de 18 teknik direktör değişti. Yine aynı şekilde Ali koç döneminde 12 derbide sadece bir zafer sonuçlandı ve bu sezonu dışında tutarsak Ali Koç döneminde henüz daha hiçbir şekilde kupa kazan anlamadım.

Aziz Yıldırım döneminde ise 13 kupa Fenerbahçe’nin evine ulaştı. Ali Koç’un bu istikrarsız yönetim şekli Fenerbahçe’nin galibiyetlerini ve başarısını etkiledi. Bu sezon şampiyonluk Yarışının en uzağında olan Fenerbahçe ekibi sezonun sonuna kadar nasıl bir performans sergileyecek ve son 11 haftayı nasıl değerlendirecek şimdiden merak ediliyor.

Erol Bulut Fenerbahçe teknik direktörlüğünden ayrıldı ve yeni teknik direktör arayışına girildi şimdiden yeni sezonda Fenerbahçe’nin teknik direktörü koltuğunda kim oturulacak merak konusu.