Ali Akman Eintracht Frankfurt Oyuncusu

Posted by

Bursaspor’da yaşadığı sözleşme krizinden sonra Ali Akman için bir sonraki durak belli oldu. Sözleşmesi fesh edilen Ali Akman artık Avrupa liginde Enitrach Frankfurt oyuncusu oldu. Resmi olarak açılanan bu karardan sonra Akman yeni takımının forması ile fotoğraf çektirdi.

Bursaspor tarafından CİMER’e bile şikayet edilen futbolcu Ali Akman Türkiye ligi ile arasındaki bağı Eintrach Frankfurt kulübünün açıkladığı resmi karar ile tamamen bitirmiş oldu. Kendisinin de Türkiye liginde kalmak istemediği konuşulan hatta bu yüzden Bursaspor tarafından sözleşmesi fesh edilen Akman artık Almanya yolcusu.

Transfer Resmiyet Kazandı

Ali Akman’ın Eintracht Frankfurt transferi resmi olarak tamamlandı. Devre arasında Almanya takımı ile anlaşan Ali Akman bu anlaşma sonucunda Bursaspor tarafından veto yiyerek kadro dışı kalmıştı. Bu hafta ise sözleşmesinin Bursaspor tarafından resmi olarak fesh edilmesinden sonra Ali Akman’ın transferi Eintrach Frankfurt takımına gerçekleşti.

Sözleşmesi fesh edildiği için transferi erkene çekilen Ali Akman’ın yeni takımı ile antrenmanlara bir an önce başlayacağı duyuruldu. Bu sezon kendisine forma şansı bulamayacak olan Akman’ın gelecek sezondan itibaren Eintrach Frankfurt takımında performansı ile göz doldurması bekleniyor.

Bursaspor’un alt yapısından yetişerek Spor Toto Süper Lig’de kendisine forma şansı bulan Ali Akman’ın Bursaspor istatistikleri de performansını kanıtlar nitelikte. Bu sezon toplam 17 maçta kendisine forma şansı bulan Akman 10 gole imza atarak takımını kritik puanlar kazandırmayı başarmıştı.

Alt Yapıdan Vatan Hainliğine

Ali Akman krizinde büyük bir rol oynayan Bursaspor yönetiminin sözleşme fesli ile Ali Akman tartışmaları son bulmadı. Ön protokolü Eintrach Frankfurt ile Bursaspor’dan gizli imzalayan yeşil-beyazlı alt yapı oyuncusu Akman bir süredir kadro dışı kaldığı için eleştirilerin de odağında yer aldı.

Sözleşme krizi ve transfer haberlerinden sonra Ali Akman Bursaspor taraflarları tarafından da yoğun olarak eleştirildi. Takımda forma giydiği dönemde üstün performans göstermesine rağmen taraftarlar Ali Akman’ı bu hareketinden sonra günah keçisi ilan etti.

Ayrıca Ali Akman için Alman kulübü Eintrach Frankurt Bursaspor’a bir bedel ödemedi. Bu durumlara sebebiyet verdiği için Ali Akman’ın vatan haini olduğu iddia edildi.