ALANYASPOR KUPAYA 2 GOLLE VEDA ETTİ

Posted by

Aytemiz Alanyaspor ekibi Ziraat Türkiye Kupası yarı final elemelerinde aynı şehrin takımı olan Antalyaspor ile karşı karşıya geldi. Maç için oldukça hazırlanan ve tüm hazırlıklarını bu kupa yarışında finalist olmak için yapan Alanyaspor ekibi ne yazık ki rakibi kadar iyi bir oyun kuramadığı için iki sıfırlık mağlubiyetle sahadan ayrıldı.

ALANYASPOR MAÇI UZATMALARA GÖTÜREMEDİ

Çağdaş atan ve öğrencileri Antalyaspor‘u geçen hafta Süper Lig kapsamında dört sıfır yenmişti. Antalya sporun 13 maçlık yenilmezlik serisini Alanyaspor 4-0 gol atarak yerle bir etmişti adeta. Alanyaspor ekibi yine aynı rakipler bu sefer Türkiye ziraat kupası yarı final elemelerinde karşı karşıya gelecek.

İyi oyun iyi futbol inancıyla sahaya çıkacak olan Alanyaspor ekibinin ilk hedefi rakibini yenmektir. Fakat işler Çağdaş Atan ve öğrenciler için istedikleri gibi gitmedi.

Antalyaspor ekibi hem savunmasıyla hem de kalecisi ile etten duvar ördüğü için Alanyaspor ekibi ne kadar atağa geçse de ne kadar hücuma geçse de bir türlü sonuç alamadılar.

Maçtan 2-0’lık Mağlubiyet ile ayrılan Alanyaspor ekibinin bu sezon için ziraat Türkiye Kupası macerası dün akşam itibari ile son buldu. Maçın ilk golü 18. dakikada Antalyaspor ekibinden Lucas Podolski’nin attığı golle geldi.

18. dakikada gelen bu gölün ardından Alanyaspor ekibi beraberliği aramak istese de hiç türlü sonuç alamadık. Maçın ilk yarısı bir sıfırlık Antalyaspor’un üstünlüğüne bitti.

BERABERLİK GOLÜ GELMEDİ

Alanyaspor ekibi ikinci yarıda beraberlik gölünü bulmayı ne kadar çok istese de istediği hücumların sonucunu bir türlü alamadı. Attıkları her şut Antalyaspor’un kaleciler tarafından geri püskürtüldüğü için Alanyaspor ekibinin atakları sonuçsuz kalmak durumunda kaldı.

Maçın 82. dakikasında artık uzatma şansını Yakalamayı bırakmak durumunda kalacak olan Alanyaspor ekibi ikinci darbeyi aldık.82. dakikada Antalyaspor ekibi Hakan Özmert de ikinci golü buldular. O dakikadan sonra başka goller olamadığı için maç uzatmalara gidemedi.

Alanyaspor ekibi uzatmalarda ve belki de penaltı da maçı kazanmayı hedefliyordu ancak maçın ilk 90 dakikasında kendi performanslarından oldukça düşük bir performans sergiledikleri için maçı kazanamadılar.

Bir sonraki seneye kadar kupa macerası biten Alanyaspor ekibinin artık hedefi Süper Lig. Süper Lig sezonun ilk beşte belki de tekrar liderlik koltuğuna taşıyabilmek için çabalayacaksın olan Alanyaspor ekibi artık süper lige yönelecek.