Alanyaspor Çeyrek Finalde

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçlarında 14 Ocak Perşembe günü Alanyaspor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaştı. Alanyaspor 4 gol ile karşılaşmadan galip ayrılan taraf olurken aynı zamanda çeyrek final biletini kaptı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor ise kupaya veda eden taraf oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında Büyükşehir Belediye Erzurumspor 8. Dakikada bulduğu gol ile 1-0 öne geçti ve karşılaşmada üstünlüğü erkenden yakalayan taraf oldu.

İyi Başladı Ama Devam Edemedi

Aytemiz Alanyaspor’u çeyrek finale taşıyan golleri 18. Ve 57. Dakikada Babacar, 24. Dakikada Caulker, 77. Dakikada Davidson attı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un tek golünü ise 7. Dakikada Oltan attı.

Karşılaşmanın ilk yarısında Büyükşehir Belediye Erzurumspor 8. Dakikada bulduğu gol ile 1-0 öne geçti ve karşılaşmada üstünlüğü erkenden yakalayan taraf oldu.

Fakat 14. Dakikada Aytemiz Alanyaspor’dan Babacar’ın golüne engel olamadı ve Aytemiz Alanyaspor beraberliği yakaladı. 23. Dakikada Aytemiz Alanyaspor bir atak daha yaptı fakat top direkten döndü.

24. Dakikada Caulker kafa vuruşu ile topu Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un kalesine gönderdi ve karşılaşmada öne geçen taraf oldu. Karşılaşmanın ilk yarısı Aytemiz Alanyaspor’un 2-1’lik üstünlüğü ile son buldu.

Goller İkinci Yarıda da Durmadı

İkinci yarıda Büyükşehir Belediye Erzurumspor kupadan elenmemek için elinden geleni yaptı fakat Aytemiz Alanyaspor harika bir oyun çıkardı. 57. Dakikada Babacar bir kez daha topla fileyi buluşturdu. Yıldız futbolcu takımının 3. Kendisinin 2. Golünü atmış oldu.

77. Dakikada Alanyaspor Davidson ile farkı 3’e çıkardı. Rakip orta alanında Salih Uçan, topu ceza sahası içinde Bakasetas ile buluşturdu. Bakasetas bekletmeden içeriye doğru koşan Davidson’a pası verdi ve Davidson karşılaşmanın son golüne imza attı.

Karşılaşma 4-1 Aytemiz Alanyaspor’un galibiyeti ile son buldu. Böylece Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupası’nda var olmaya devam edecek. Çeyrek Final’de kendisinden iyi bir performans bekleniyor. Büyükşehir Belediye Erzurumspor ise kupaya veda eden taraf oldu. 

Karşılaşmada yer alan takımların ilk 11’leri ise şu şekildeydi;

Aytemiz Alanyaspor’un ilk 11’i: Marafona, Fatih, Tzavellas, Caulker, Ahmet, Siopis, Berkan, Tayfur, Bakasetas, Davidson, Babacar.

Büykşehir Belediye Erzurumspor’un ilk 11’i: Kayacan, Murat, Gökhan, Mina, Mücahit, Donald, Osman, Sadiku, Emrah, Darri, Oltan.